Haberler

Kyoto ülkenin geleceğinde belirleyici olacak

Tarih: 9 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: İsmail Aktaş
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin Kyoto Protokolü’ne taraf olmamasının kendilerine sıkıntı yarattığını belirterek, "İklim değişikliği konusunda çalışmalar yapıyoruz. Ama Kyoto Protokolü’ne taraf olmamız gerekiyordu. 176 ülkenin kabul ettiği Kyoto’yu Amerika ve Türkiye kabul etmedi" dedi.

Veysel Eroğlu, dün, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı’in (TÜKÇEV) Ceylan İntercontinental Oteli’nde düzenlediği, "Sivil Toplum Gözüyle Tüketici ve Çevre Bilinci" konulu konferansa ve "Çevre ve İnsan" temalı fotoğraf yarışmasının ödül törenine katıldı. Konferansta konuşan Veysel Eroğlu, Türkiye’nin Kyoto’ya taraf olması gerektiğini belirterek, şunları söyledi: " Kyoto Protokolü 10 yıl önce imzalanabilirdi. Ama o zaman yanlışlık yapıp imzalamadılar. Kyoto’yu 176 ülke imzaladı. İmzalamayan Amerika ve Türkiye kaldı. Biz aslında pek çok ülkeden iklim değişikliği konusunda daha gayretliyiz. Kyoto’ya taraf olmamız gerekiyordu. Kyoto Protokolü’nün imzalanmasıyla birlikte Türkiye’nin Avrupa Birliği ile müzakerede daha rahat olacağını düşünüyorum" dedi. Bakan Eroğlu, yaz aylarında gündeme gelen, gece kulüplerinde yüksek sesle müzik çalınmasına da değindi.

Okul, kışla ve hastane bahçeleri ağaçlandırılacak
Ulaştırma, Milli Eğitim, Sağlık bakanlıkları ve Genelkurmay Başkanlığı ile protokol imzaladıklarını belirten Veysel Eroğlu, Türkiye’deki karayollarının kenarları ile okul, hastane ve kışla bahçelerinin ağaçlandırılacağını söyledi. Bakan Eroğlu, Çevre ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.