Haberler

Arkeoloji Müzesi''nin Çatısı Yeniden Yapıldı

Tarih: 9 Haziran 2008 Kaynak: Memleket Sivas
Orta Anadolu’nun en büyük Arkeoloji Müzesi olma özelliğini taşıyan Sivas Arkeoloji Müzesi’nin iç peyzaj ve düzenleme çalışmaları tamamlanırken, çatısında akıntıdan meydana gelen sorunda giderildi.

Sivas’ta tarihi eserlerin sergileneceği Arkeoloji Müzesi’nde çalışmalarda sona yaklaşılırken, müzenin çatı kısmında yapılan çalışmaların düzenli olmaması ve akıntı meydana gelmesi sonrasında çatı işleri başka bir müteahhit tarafından yeniden yapıldı. Arkeoloji Müzesi’nin peyzaj ve iç düzenleme çalışmalarını yapan Vaka Peyzaj İnşaat Şirketi müdürü Dr. Ali Karakoç Arkeoloji Müzesi’ndeki çalışmalarla ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Müzenin iç kısmında yapılan çalışmaların büyük bir bölümünün tamamlandığını önümüzdeki günlerde müzenin diğer malzemelerinin de gelerek yerleştirmeye başlayacaklarını ifade etti.

Müzenin çatı kısmında önceki müteahhitten dolayı sorunun olduğunu bu nedenle de kendilerinin çatı kısmında yeniden çalışma yaparak çatıyı düzenli bir hale getirdiklerini söyleyen şirket müdürü Ali Karakoç, “Arkeoloji Müzesi’nin çatısının düzenli yapılmaması nedeniyle akıntılar meydana geldi. Bu nedenle de müzedeki çalışmalar aksadı. Biz firma olarak müzenin çatısını yeniden aktararak akıntı yapmayan malzeme kullandık ve eski malzemeleri çıkardık. Önümüzdeki günlerde de Belediye’ye bağlı itfaiye ekiplerini buraya çağırarak çatıda akıntı olup olmadığını çatıya su vererek deneyeceğiz” dedi.

Çatıyı firma olarak yeniden yaptıklarını ve işi yapan firma yetkilileri ile çatıda akıntı olmaması halinde ücretlerini verme taahhüdünde bulunduğunu söyleyen firma müdürü Ali Karakoç, “Çatı işini yaptırdığımız firma elemanları ile yaptığımız anlaşmada çatıda akıntı olmaması halinde ücretlerini vereceğimiz yönünde bir anlaşma yaptık.

Önümüzdeki hafta içinde itfaiye ekiplerinin çatıya su vermesi ve çatıda akıntı olup olmadığı yönünde yaptığımız denemenin ardından çatıyı yapan firmaya ücretini yapılan deneme sonucunda yine çatıda paralarını vereceğim” dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.