Haberler

KİPTAŞ’ın yeni projesi “Masko Evleri” satışa sunuldu

Tarih: 9 Haziran 2008 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden KİPTAŞ, İstanbul’un gelişen ve sürekli yenilenen semti İkitelli’de inşa edilen “Masko Evleri”ni satışa sundu. Projenin satış kampanyası Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen törenle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından başlatıldı. Törende Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve vatandaşlar da yer aldı.

İstanbul’un gelişen semti İkitelli’de 135 metrekarelik 360 daireden oluşan “İkitelli Masko Evleri”, 178 bin YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Üstün malzeme kalitesi, estetik mimari yaklaşımı ve güvenli inşaat yapısıyla çağdaş yaşamı temel alan İkitelli Masko Evleri, yeni bir yaşam merkezi oluyor. Masko Evleri’nde taksitler ise 1480 YTL ile 2 bin 444 YTL arasında değişiyor. 0.94 oranlı kredi ve 120 aya kadar vade imkanı ile satışa sunulan proje, 18 ay sonra sahiplerine teslim edilecek.

Ön kayıt sistemiyle satışa çıkarılan konutlara talep fazla olursa kura çekilişi yapılacak. Müracaatlar 20 Haziran tarihine kadar yapılabilecek, konutlara talebin fazla olması halinde 1 Temmuz Cuma günü kura çekimleri gerçekleştirilecek. Projede yürüyüş alanları, bir süs havuzu, çocuk oyun alanları, açık ve kapalı otopark, 24 saat güvenlik hizmeti, spor salonu ve tüm dairelerde ankastre ürünler bulunuyor.

Başkan Topbaş, “İstanbul’da temalı bölgeler oluşturuyoruz”
Satış kampanyasında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KİPTAŞ’ın güvenli ve çağdaş konutlar ürettiğini belirterek, İstanbul’un planlamasında kendine yeten yeni merkezler, yeni sistemler oluşturduklarını söyledi. “Temalı bölgeler oluşturmaya karar verdik. Yerlerini belirledik. Böylece İstanbul, dünyayla yarışan ve değeri artan bir şehir haline geliyor” diyen Başkan Kadir Topbaş, plansız bir şehrin geleceğine yönelik yol haritasının olamayacağını söyledi. Yönetime geldiklerinde çevre düzeni ve nazım imar planlarını hazırlayarak İstanbul’u planlı bir hale getirmeye çalıştıklarını anlatan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Göreve geldiğimizde KİPTAŞ 19 bin 800 civarında konut yapmıştı. Amacımız KİPTAŞ ile 50 bin konuta ulaşmak. TOKİ ile kent genelinde deprem bölgelerinde bazı çalışmalarımız var. İstanbul’da yeni merkezler, yeni sistemler oluşturuyoruz. Tek merkezli şehirlerden öte yeni merkezler oluşturuyoruz. Kendi içinde kendine yeten yerler. İstanbul ülke ölçeğinde. Planımız şöyle; Temalı Bölgeler. Dünya artık böyle. İşte efendim, finans merkezi olacak diye kalkıp Maslak’ta merkez bankası binası yaparsanız İstanbul finans merkezi olmaz. İstanbul’da temalı bölgeler oluşturmaya karar verdik. Yerlerini belirledik. Böylece İstanbul, dünyayla yarışan ve değeri artan bir şehir haline geliyor.”

Marka olan şirketler satılacak ya da halka açılacak…
Marka haline gelen Büyükşehir Belediyesi şirketlerini satacaklarını ya da halka açacaklarını, elde ettikleri gelirin de İstanbul’un ulaşım sorununun çözümüne aktaracaklarını ifade eden Başkan Topbaş, “İkitelli Masko Evleri Otogar-Bağcılar-Olimpiyat Köyü Metrosu’na 150 metre uzaklıkta inşa ediliyor. Ulaşım kolaylığı, alışveriş merkezleri ve eğitim-sağlık kurumlarına yakınlığıyla, proje yaşamı oldukça kolaylaştıracak. Ayrıca Atatürk Olimpiyat Stadı, Halkalı Toplu Konutları, Başakşehir ve önemli iş merkezlerinin bulunduğu bölgenin en ayrıcalıklı konutları olma özelliği taşıyor. Bu bölgedeki metroyu da yılbaşında açıyoruz” diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.