Haberler

Turhal altgeçitle tanışıyor

Tarih: 10 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Mustafa Bayraktutar
Turhal''ın yıllardır özlemini çektiği altgeçit nihayet tamamlanıyor. Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, 9 Mayıs''ta yer teslimi yapılan geçidi 90 gün içinde hizmete almıyı planladıklarını söyledi.

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, yıllardır hasreti çekilen alt geçidin iki ay içinde hizmete alınacağını açıkladı. Başkan Gözen, makamında düzenlediği basın toplantısında yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Turhal halkının yıllardır yapılmasını istediği Altgeçidin yer teslimini 9 Mayıs''ta müteahhit firmaya yaptıklarını anlatan Başkan Gözen, ''Firma 11 Mayıs''ta inşaat çalışmalarına başladı. Altgeçidi söz verdiğimiz şekilde, servis yolları, yaya yollarıyla birlikte tamamlayacağız. Turhal''da bu büyüklükte bir inşaata biz cesaret ettik. Özellikle halkımıza vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. İnşaatı 120 günde bitirmeyi hedeflemiştik, ancak 90 günlük bir sürede tamamlanacaktır.'' dedi.

Doğalgaz evlere giriyor
Bahar ayları ile birlikte doğalgaz çalışmalarının hız kazandığını vurgulayan Başkan Gözen, ''Ana trafo merkezi tamamlandı. Mahallelerde bazı noktalarda ki dağıtım merkezlerinin yapımı da bitme aşamasında. Kısacası doğalgaz ile ilgili işlemler tamamlanmış durumda. Beklentimiz muhtemelen bu ay içerisinde doğalgaz ilçemize verilmiş olacak. Şu ana kadar 10500 konuta doğalgaz hattı çekildi. Vatandaşlarımız şunu bilsinler ki doğalgaz ihalesinin sonuçlandığı tarihten itibaren en geç 5 yıl içerisinde doğalgaz şehrimizin en ücra köşesine kadar verilmiş olacak. Biz bu 5 yılı beklemeden bugüne kadar 65 km''lik hat döşemek suretiyle şehrimizin büyük bir bölümünü doğalgaz ile buluşturduk.'' şeklinde konuştu. 

Toplu konutta ikinci etap 
Turhal''da TOKİ''nin yaptırdığı toplu konutların ilk etabının müteahhit firma tarafından tesliminin yapıldığına dikkat çeken Gözen, Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine TOKİ idaresine ikinci etap için yer gösterdiklerini, sözleşmenin imzalanmasının ardından ikinci etap konut yapımının da yapılacağını vurguladı.

Başkan Gözen, Kasaplar sitesinin çirkin görüntüsünü ortadan kaldırmak için modern bir iş merkezi yapmak istediklerini belirterek, ''İş merkezi inşaatı geçen ay başladı. 8 ayda tamamlanması hedefleniyor. 1050 metrekarelik bir alana yapılacak iş merkezi Turhal''a modern bir görüntü katacaktır'' dedi.

Asfalt sezonu başladı
Doğalgaz çalışmaları süren ilede Tedaş ve Telekom''un da kabloları yeraltına alma çalışması yürüttüğünü dile getiren Başkan Gözen, ''Bu kazı çalışmalarına hep birlikte katlanacağız. Hizmetin geldiği her yerde halkımızdan sabır bekliyoruz. Hizmet gelirken bir külfeti oluyor. Biz külfet bölümünün bir kısmını doğalgaz da atlatmış durumdayız.tamamen bozulmuş yolları komple asfaltlama yapacağız. Bir yılda Turhal''ın tamamını asfaltlamak çok zor. Ama 3 aylık yaz döneminde geceli gündüzlü çalışarak asfalt yapmak suretiyle Turhalı güzelleştirmeye çalışacağız.'' şeklinde konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.