Haberler

Tutsatta en geniş ürün yelpazesini sunuyoruz

Tarih: 12 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet
Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran, tutsatta (mortgage) farklı tüketici ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak Türkiye''nin en geniş ürün yelpazesini sunduklarını kaydetti.

Onaran, Garanti Bankası''nın, tutsat ve gayrimenkul sektörüne ilişkin uzmanlığını emlak ofisleriyle paylaşmak amacıyla başlattığı seminer dizisi çerçevesinde Trabzon''da gerçekleştirilen toplantının açılışında yaptığı konuşmada, tutsat sektörünün son 3 yılda 13 kat büyüdüğü dönemde, Garanti''nin 21 kat büyüdüğünü belirtti.

Önlerinde uzun bir yol olduğunu ifade eden Onaran, "Müşterilerimizle kurulacak uzun vadeli bir ilişkinin en verimli şekilde yürüyebilmesi için en doğru kredi yapılandırmasını uzman ekibimizle birlikte oluşturuyoruz. Farklı tüketici ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak Türkiye''nin en geniş ürün yelpazesini sunduk" dedi.

Tutsat konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için Türkiye''nin ilk ve tek tutsat çağrı merkezini kurduklarını dile getiren Onaran, "Şubelerimize verdiğimiz dörder günlük tutsat eğitimlerinin yanı sıra, emlak ofisleri seminerleri ile iş ortakları olarak gördüğümüz emlak ofislerini de çalışanlarımız gibi ''mortgage uzmanı'' yapmayı hedefliyoruz. Birlikte çalıştığımız emlak ofislerini tutsat ve sektördeki gelişmelerden haberdar edebilmek için hazırladığımız eğitimleri sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Trabzon Faal Emlakçılar Derneği Başkanı Ayhan Taflan ise piyasalara bakıldığında gözle görülür bir durgunluk yaşandığını belirterek, "Tabii bunun çeşitli nedenleri olduğu gibi bir nedeni de faiz oranlarının, geçmiş dönemlerdeki oranların üzerinde olmasıdır. Bizlerin temennisi, piyasada hareketliliğin oluşması ve hayal de olsa konut kredi faiz oranlarının düşmesidir" dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar, Türkiye''nin makro ekonomik verileri, tutsat sistemi, bankanın tutsat ürünleri, lisanslı gayrimenkul değerleme, konut projeleri finansmanı konularında bilgilendirildi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.