Haberler

Global Investment yatırım için ofis açtı

Tarih: 12 Haziran 2008 Kaynak: Radikal
Türkiye’ye şimdiye kadar 200 milyon dolarlık yatırım yapan Global Investment House fonu İstanbul’da ofis açtı. Hedef daha çok yatırım yapmak.

Global Investment House (Global), girişim sermayesi faaliyetlerini yönetmek üzere İstanbul’da Türkiye ofisini açtı. Global Investment House’dan yapılan açıklamada, kuruluşun Türkiye piyasasındaki büyüme stratejisini ve güçlü bir konum edinme isteğini gösteren Türkiye ofisinin, Global’in, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgesinde bulunan 16’ncı ülke merkezi olduğu kaydedildi.

Türkiye yatırımlarını 2008 başı itibariyle 75 milyon dolardan 200 milyon dolara çıkaran ve toplam 9.3 milyar dolarlık bir fonu yöneten Global’in, Türkiye ofisinin açılmasıyla yatırımcılarını, Türkiye’ye ve ülkenin sunduğu fırsatlara daha fazla ilgi göstermeleri için teşvik edeceği belirtildi.

‘Türkiye mıknatıs gibi’
Global’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Alternatif Yatırımlar Direktörü Shailesh Dash, “Bugün Türkiye’de varlık göstermemiz, Global’in bu bölgede büyüme stratejisinin bir parçası. Türkiye, yaklaşık beş yıl gibi kısa bir sürede ekonomisini yükselen bir yıldıza dönüştürerek bir başarı hikayesi olduğunu kanıtlamıştır” dedi.

Dash, “Global olarak, Türkiye’ye yönelik olumlu bakış açımızı koruyor, ülkenin ekonomisine has dinamikleriyle yatırımcıları adeta bir mıknatıs gibi çeken niteliklere sahip olduğunu düşünüyoruz” görüşünü dile getirdi.

Dash, yatırım önceliğiklerinin enerji, sağlık, inşaat, finans ve finans ile bağlantılı sektörlerde olacağını açıkladı. Global Fon Leasing’in yüzde 60 hissesini satın alarak Ülker Grubu’na ait Yıldız Holding ile ortaklık gerçekleştirmişti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.