Haberler

Çevre yolunun son bölümü tamamlandı

Tarih: 12 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Asır Yazan: İlker Çoban
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında ayrıca, Çandarlı Limanı ihalesini kazanan firmaya yer teslimi yapılacağı açıklandı. İzmir Valisi Cahit Kıraç''ın başkanlığında toplanan İl Koordinasyon Kurulu''ndan 2 sevindirici haber çıktı. Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun, tamamen bitirilen çevre yolunun pazar günü saat 16.00''da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını müjdeledi. Altun, İzmir-İstanbul Otoyolu''nun Ekim ayında ihale edileceğini bildirdi.

Ulaştırma Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Yanç da, Çandarlı Limanı''nın 10 Haziran''da yapılan proje ihalesinin sonuçlandığını ve ihaleyi kazanan Eser Mühendislik firmasına bugün yer teslimini yapacakları ifade etti.

Başbakan Açacak
Toplam uzunluğu 51 kilometre olan ve inşaatı 1989 yılından beri devam eden İzmir Çevre Yolu''nun Örnekköy ile Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi arasındaki 10 kilometrelik son bölümünü de tamamlanma aşamasına geldi. Bu bölümün açılışını, Başbakan Erdoğan yapacak. Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun, "Çevre Yolu''nu tamamladıktan sonra 9 kilometrelik ilave bir duble yol yaparak, Harmandalı Kavşağı vasıtasıyla İzmir-Çanakkale Yolu''na bağlayacağız. Yol askeri sahadan geçeceği için Milli Savunma Bakanlığı''ndan gerekli izinleri aldık. En kısa zamanda bu bölümü de açarak trafik yoğunluğunu azaltacağız" dedi. Altun, ayrıca 410 kilometre uzunluğundaki İzmir-İstanbul Otoyolu''nun da Ekim ayında yap-işlet-devret modeliyle gerçekleşeceğini söyledi. Şu ana kadar 15 dev firmanın şartmane dosyasını aldığı öğrenildi.

Vali Kıraç''tan azar
Valisi Cahit Kıraç, toplantıya katılan bazı kurum müdürlerinin sunumlarının yetersiz olduğunu, toplantının amacının yapılanların anlatılması değil, ortak akılla yapılması gerekenler olması gerektiğini söyledi. Kıraç, "Arama Konferansı''nda İzmir''in en önemli eksiğinin tanıtım eksikliği olduğu ortaya çıktı. Bundan sonraki toplantılara Kültür ve Turizm Müdürü de katılacak. Eğitim alanında ise hayırsever bağışları da dahil olmak üzere yapılan yatırımlar, onarımlar, iyileştirmeler, projeler, güçlendirmeler tek tek ayrıntılarıyla anlatılacak" diyerek müdürlere çıkıştı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.