Haberler

Kaostan uzak projede, her villaya 1 dönüm bahçe düşüyor

Tarih: 12 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Demet Cengiz Bilgin
Akfırat Tepeören’de 47 bin 711 metrekare arazi üzerine kurulan ve 42 villadan oluşan Tepe Park Villaları projesi, her villaya ayırdığı 1135 metrekare arsa ile müstakil hayatlar sunma iddiasında. 30 milyon dolar satış cirosu bekleyen proje; 3 açık, 1 kapalı yüzme havuzu ve geniş sosyal donatılarıyla dikkat çekiyor. Metrekare fiyatlarının 1500 dolardan başlayan ve Nisan 2009’da tamamlanacak olan proje, İstanbul’un kaosuna uzak, enerjisine ise yakın bir yaşam alanı sunma iddiasında.

Yuvataş İnşaat’ın Akfırat Tepeören’de 47 bin 711 metrekare arizi üzerinde gerçekleştirdiği Tepe Park Villaları projesi, 42 villadan oluşuyor. Her arsaya 1135 metrekare arsa ayrılan proje, sakinlerine müstakil hayat sunma iddiasında. 30 milyon dolar satış cirosu bekleyen proje, İstanbul’un kaosundan uzak, enerjisine ise yakın bir yaşam alanı sunma iddiasına da sahip. Geniş sosyal donatılar içeren proje, bahçe peyzajını da önemsiyor. Yuvataş İnşaat’ın Satış Müdürü Hakan Akın ile Nisan 2009’da tamamlanacak olan Tepe Park Villaları projesini konuştuk.

Tepe Park Villaları projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?
Akfırat Tepeören’deki Tepe Park Villaları projesi 47 bin 711 metrekare arizi üzerine kurulu 42 adet villadan oluşuyor. Her villa 1135 metrekare büyüklüğünde arsaya sahip. Projemizde zengin sosyal olanakların yanı sıra, spor alanları, havuzlar, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları da bulunuyor.

Projenin diğer projelerden ayrılan en büyük özelliği nedir ?
Her villaya düşen arsa payının yüksek oluşu projenin en büyük özelliği. Villa başına düşen yeşil alan payı bir dönümden fazla. Villalar ikizvilla olarak planlanmadı. Özellikle hepsi birbirinden bağımsız, müstakil yapılar olarak gerçekleştiriliyor. Şehrin tüm huzursuzlukları arkada bırakılacak, tüm ailenin keyifli ve huzurlu bir yaşam sürmesi sağlanacak. Mutlu, güvenli ve konforlu bir hayat Tepe Park Villaları sakinlerini bekliyor olacak. Akfırat’ta ayrıcalıklı bir yaşam sunan Tepe Park Villaları; şehrin boğucu karmaşasından, sıkışıklığından kaçıp gitmek istediğiniz, huzur ve konfor dolu ferah bir ortamı oluşturacak. İstanbul’un kaosuna uzak, enerjisine yakın bir yaşam alanı olacak. Proje İstanbul Park, Okan Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Koç Lisesi’ne yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

Villaların özellikleri nelerdir ?
Villalarımızda kullanılan kaliteli malzemeler, maksimum deprem güvenliği sağlamakta. Ayrıca konfor ve dekorasyonu bozmamak için kanal tipi klima kullanılıyor. Akfırat Tepeören Tepe Park Villaları’na gelen doğalgaz, tüm villaların ısınma sistemini sağlıyor.

Büyük bahçeler olduğu için peyzaj da önemli olmalı.
Villaların etrafında yapılan peyzaj, geniş bir park ya da bahçe içinde duygusu veren bir çalışma ile sunuluyor.

Projede kaç çeşit villa var?
Projede 340 metrekare ve 450 metrekare olarak iki çeşit villa bulunuyor. Villalar büyük metrekarelere sahip.

Ne zaman başladınız? Bitiş tarihi ne olacak?
Projeye Nisan 2006’da başladık. Bitirme tarihi olarak ise Nisan 2009’u belirledik. Bu tarihte bitirip teslim edeceğiz.

Fiyatlar hangi aralıkta bulunuyor?
Projede metrekare birim fiyatı 1500 dolar ile 1800 dolar aralığında seyrediyor. 450 bin ile 650 bin dolar arasında vilların fiyatları değişiyor.

Projenizin büyüklüğü nedir?
Projenin satış değeri yaklaşık olarak 30 milyon dolardır.
İki kilometrelik yürüyüş parkuru

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?
Çeşitli sosyal donatılar ile zengin bir proje olmasına özen gösterdik. Projemizde 3 adet açık, 1 adet kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Ayrıca 500 metrekare büyüklüğündeki kapalı Parkclub’da tenis kortu, basketbol sahası, sauna, masaj salonu, spor salonu, çocuk oyun odası var. Yürüyüş yolları da projede oturanların hizmetinde olacak. Yürüyüş ve koşu yolları iki kilometre uzunluğunda. Her villaya ait özel otopark, arıtma tesisi de bulunuyor. Bahçe sulamalarında kullanılacak sular için 1.000 metreküplük su depoları yapıldı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.