Haberler

Tarihi Köprüye Estetik Görünüm

Tarih: 13 Haziran 2008 Kaynak: Haberler.com
Samsun''un Çarşamba İlçesi''nin sembolü olan Tarihi Şehiriçi Köprüsü, belediye tarafından yapılan restorasyon çalışmasının sonunda hem estetik bir görünüme kavuşacak hem de araç trafiğine kapatılacak.

Cumhuriyetin ilk köprülerinden biri olan Çarşamba İlçesinin sembolü Tarihi Şehiriçi Köprüsü''ne Çarşamba Belediyesi tarafından tadilat ve restorasyon çalışması başlatıldı.

Samsun''un en büyük ilçelerinden biri olan Çarşamba''da yaklaşık 75 yıl önce yapılan tarihi köprü, Çarşamba Belediyesi tarafından yenileniyor. Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan köprünün, Belediye tarafından yapılan tadilat çalışmalarının ardından araç trafiğine kapatılması hedefleniyor.

Tarihi Şehiriçi Köprüsü''nün restorasyon ve tadilat çalışmalarına başlanıldığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, köprünün Doğuyaka tarafında yapılan kulenin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Aynı şekilde Batıyaka tarafına da kule yapılacağını hatırlatan Başkan Dündar, "Ord. Prof. Ali Fuad Başgil Köprüsü ile şehir merkezindeki köprü ihtiyacını büyük ölçüde giderdik. 1930''lu yıllardan bu yana Çarşamba''ya hizmet veren ilçemizin sembolü Yeşilırmak üzerindeki eski köprüyü, Çarşamba Belediyesi olarak restore ediyoruz. Köprünün tabliyesini bakıma alarak geçmişte üzerine konan ve ağırlık yapan kaplamaları kaldıracağız. Kaldırımları ve korkulukları yeniden düzenleyeceğiz. Köprünün her iki başına da yapacağımız giriş kuleleri ve gece aydınlatması ile estetik bir görünüm kazandıracağız. Yaptığımız tadilat çalışmalarının ardından köprüyü araç trafiğine kapatarak sadece yayalara hizmet vermeyi hedefliyoruz" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.