Haberler

NATO’nun Hollanda’daki tesisine Türk mobilyası

Tarih: 16 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Nurten Erk Tosuner
Aralarında Türkmenistan Devlet Başkanlığı, Türkmenistan Askeri Okulu, Kazakistan Başkanlık Sarayı, Özbekistan Ulusal Bankası gibi kuruluşların ofis mobilyalarını sağlayan Delta Mobilya, NATO’nun mobilya ihalesini aldı. Delta Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Adem Yılmaz, "NATO’nun Hollanda tesislerinin ofis mobilyaları ihalesini de aldık. İlk etapta NATO’ya 250 bin Euro’luk ihracat yapıyoruz" dedi.

30 bin ofisi donattı
Bugüne kadar 30 bine yakın kuruluşa anahtar teslim mobilya projesi yapan gerçekleştirdiklerini söyleyen Adem Yılmaz, uzun süredir iş merkezlerini ya da firmaların kurumsal kimlik projelerini anahtar teslimi alıp, proje bazında üretim ve uygulama yaptıklarını belirtti. Son yıllarda iç pazarın darlığından dolayı ağırlıklı olarak yurt dışında çalışmalara yöneldiklerini belirten Adem Yılmaz, şöyle konuştu: "Kazakistan Başkanlık Sarayı, Boeing, Rusya, Ukrayna ve Romanya’daki bütün Bank Credit şubeleri, HSCB Bank Gürcistan Genel Merkezi, Nadra Bank’ın Ukrayna’daki 650 şubesinin ardından şimdi de Nato ihalesini aldık Bundan 10-15 yıl önce böylesine önemli projelere imza atacağımızı rüyamızda görsek inanmazdık."

Fabrika Çatalca’da
Delta Ofis Mobilya’nın fabrikası Çatalca’daki 70 dönümlük alan içinde 22 bin metrekare kapalı alanda kurulu. Adem Yılmaz, "Kalite, ergonomi ve tasarım ilkeleriyle markamızı yarattık. Biz dededen toruna bizim mobilyalarımızı kullanan bir kitle yarattık" dedi.

Avrupa trenini kaçırmayalım
Aynı zamanda Ofis Mobilyaları Sanayii ve İşadamları Derneği (OMSİAD) Kurucu Başkanı olan Adem Yılmaz, 2007 yılını fazla sıkıntı yaşamadan kapatan Türk mobilya sektörünün, 2008’in ilk beş ayında çok iyi bir performans sergileyemediği gerçeği ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Yılmaz, şöyle konuştu: "Bu krizi aşmak için hammadde sağlayanların, üreticilerin ve satıcıların bir araya gelerek ortak bir strateji belirlenmesi gerekiyor. Uzakdoğu firmaları burnumuzun dibindeki pazarlarda cirit atarken, durup bakamayız. Türk mobilya sanayicileri olarak, tren kaçmadan bu fırsatı değerlendirmemiz, birlikte hareket etmekten geçiyor."

Türkiye Çin’e bile mobilya satabilir
Mobilya sektöründe yaklaşık 3 milyon kişinin istihdam edildiğini söyleyen Adem Yılmaz, iyi bir strateji ve iyi bir yol haritasının çizilmesi durumunda Türkiye’nin bu konuda çok iyi olan Çin’e bile mobilya satabileceğinin altını çizdi. Yılmaz, "Kalitemiz ve işçiliğimiz ile ön plana çıkmalıyız. En önemlisi ürünlerimizin tümü özgün tasarımlar olmalı. Taklit ürünlerden kesinlikle kaçmalıyız" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.