Haberler

Kordelya Evleri Ağustos''ta teslim edilecek

Tarih: 16 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Özgü Erçetingöz Gedik
KDA Yapı''nın Yeşilyurt''ta gerçekleştirdiği projede 250 bin YTL''lik yatırımla 7 bin fidan dikerek çevreyi ağaçlandırdı. İnşaat sektöründe kısa sürede adını duyuran KDA Yapı''nın Yeşilyurt''ta inşa ettiği Kordelya Evleri, Ağustos ayında sahiplerine teslim edilecek.

KDA Yapı''nın ortaklarından İrfan Akel, 12 milyon dolarlık yatırım bedeliyle oluşturulan proje kapsamında çevreye duyarlılıklarını hiçbir zaman kaybetmediklerini belirtti. Akel, "İnşaat aşamasında, bulunduğumuz çevreye karşı da sorumlu davrandık. Yol çalışmaları ve yeşil alanlar konusunda belediye ile sürekli işbirliği yaptık" dedi.

Çevre konusunda yaklaşık 250 bin YTL yatırım yaptıklarını belirten Akel, 7 bine yakın fidan dikerek bölgenin ağaçlandırılması konusunda çalıştıklarını da söyledi. İstinat duvarlarını ıslah ettiklerini ve bu sayede daha iyi bir görünüme kavuşturduklarını da vurgulayan Akel, yol haritaları konusunda da geniş çaplı çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Deprem Yönetmeliği
Akel şöyle devam etti: "9 bin metrekare alan içerisinde 4 blok ve 98 konuttan oluşan Kordelya Evleri''nde deprem yönetmeliğine uygun betonerme sistem uyguladık. Özel güvenlik elemanları ve sitenin kendi güvenlik ekipmanları sayesinde site sakinlerinin huzurlu bir hayat geçirmesini hedefledik. Spor sahaları, yüzme havuzu ve güneşlenme terası sayesinde eğlenceli ve sosyal bir hayat geçirilecek olan sitede çocuklarda oyun alanlarında yaşıtları ile keyifli vakit geçirebilecekler."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.