Haberler

Expo''yu alamayan İzmir Londra''da yeni arayışlara başladı

Tarih: 16 Haziran 2008 Kaynak: Zaman
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş başkanlığındaki İTO heyeti, dünyanın en önemli CEO''larını, yatırımcılarını, akademisyenlerini ve danışmanlarını buluşturan Dünya Doğrudan Yatırım Forumu''nu İzmir''de düzenlemek için Londra''da düzenlenen 2008 forumuna katıldı.

İTO heyeti ayrıca, İzmir''de bir KOBİ Borsası kurulması için Londra''da faaliyet gösteren PLUS Borsası ve AIM Borsası yetkilileriyle de temaslarda bulundu.

Demirtaş, "İzmir için yeni arayışlar Londra''da başladı. EXPO sonrası sessiz dönemin artık bitmesi ve dünya kenti iddiasındaki İzmir''in gelişmiş kentler arenasına çıkması için gecikilmemesi gerekiyor. Bu İzmir''e kazandıracağımız organizasyonların sadece birisi." dedi. Demirtaş, şöyle devam etti: "EXPO sonrası sessiz dönem artık bitmeli. Dünya kenti iddiasındaki İzmir''in gelişmiş kentler arenasına çıkması için gecikilmemesini gerekiyor. Her kentin olduğu gibi bizimde hem güçlü hem de zayıf yönlerimiz var ama Avrupalının da beğendiği gibi değişik bir havamız var. Bu hava tarif edilemeyen ve hissedilen bir duygu. O nedenle odamız öncülüğündeki İzmir Delegasyonu''na tüm kapılar sonuna kadar açılıyor."

Dünya Doğrudan Yatırım Forumu''nun İzmir''de düzenlemesinin dünya çapındaki büyük yatırımcılar nezdinde kentin tanıtılmasını, İzmir''e yabancı sermaye gelmesini sağlayacağını belirten Demirtaş, "Yabancı Yatırımcı Türkiye''ye geliyorsa ne pahasına olursa olsun Türkiye''ye de getireceğiz. Dünya Doğrudan Yatırım Forumu, EXPO sonrası kentimizde düzenlemek istediğimiz uluslararası organizasyonlardan sadece birisi. Daha çok organizasyon var. Çeşme''de yaz Davosu düzenleyeceğiz, bütün Dünya İzmir''i konuşacak. Bunu başaracağız." diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.