Haberler

Çeşme''de kötü koku isyanı

Tarih: 18 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Asır
Çarşıdaki kanaletlerin üzerinin halılarla kapatılarak sorunun çözülmeye çalışıldığını belirten Certel, "Bu görüntü turizm cenneti ilçemize hiç yakışmıyor" dedi.

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Atilla Certel, İzmir turizminin göz bebeği olan Çeşme çarşısındaki kanaletlerin kokularının halılarla giderilmeye çalışıldığını belirterek, "21. yüzyılda Çeşme gibi Ege turizminin öncü ilçesine bu görüntü hiç yakışmıyor" dedi. Çeşme çarşısının ortasından geçen kanaletlerin bütün kış boyunca dolduğunu ve yaz sıcaklarıyla birlikte kötü koku yaymaya başladığını ifade eden Certel, "Çeşme Belediyesi temizlemek yerine bu kokuları kanaletlere halı örterek çözmeye çalışıyor. Halı örtülen kanaletler havasızlıktan daha da fazla kokuya neden oluyor. Çeşme Belediyesi''ni sorunun üstünü örtmektense kanaletleri temizleyerek köklü bir çözüm bulmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Turistler Rahatsız
Çeşme''de turizm sezonunun açıldığı şu günlerde kanaletler nedeniyle kötü koku sıkıntısı yaşandığını ifade eden Certel, kanalların kış boyunca çöp ve pislikle dolduğunu yaz aylarında sıcakların bastırmasıyla koku meydana geldiğini söyledi. Çeşme Belediyesi''nin konuya geçici ve bilimsel olmayan bir şekilde çözüm bulmaya çalıştığını kaydeden Başkan Certel, şöyle konuştu: "Dünyanın hiçbir yerinde kanaletlerden gelen kokunun halılarla engellenmeye çalışıldığı görülmemiştir. Çeşme Belediyesi, kanalet temizlemek için üretilen tazyikli su sıkan araçlar almaktansa kötü kokan yerlerin üzerine halı örterek çözüm bulmaktadır. Çarşının tam ortasında bulunan halılar zaman zaman açılıyor, kanaletlerden gelen koku çarşı esnafını çok zor duruma sokuyor ve müşteri kaybına neden oluyor. Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu''nu derhal konuyla ilgili bilimsel çözümler üretmeye davet ediyoruz. Bu durum Çeşme turizmini balta vurmaktadır."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.