Haberler

Gökçek mahkemenin Ulus kararına sevindi

Tarih: 19 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Danıştay’ın Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesinin yürütmesinin durdurulması istemini reddetmesine Ankara halkı adına sevindiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Danıştay 6. Dairesi’nin, Ankara Tarihi Kent Merkezi Projesi kapsamında yer alan Ulus, Hacı Bayram Camisi ve civarı, Bentderesi, Ankara Kalesi ve civarının yenileme alanı olarak tespit edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı’nın yürütmesinin durdurulması istemini reddetmesi, Ankara halkı adına bizi memnun etti" dedi.

Gökçek, yenileme alanı olarak saptanan bölgede yapılacak kamulaştırmalarda, acele kamulaştırma hükümlerinin uygulanması kararı doğrultusunda ve plan hükümlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Ankara Büyükşehir Belediye Encümeni tarafından alınan kararlarda hukuka aykırılık bulunmadığının belirlendiğini söyledi.

Davanın, Büyükşehir Belediye Başkanlığı lehine sonuçlanmasının Ankara’nın çarpık yapılaşma arasında kalan tarihi dokusunu ortaya çıkaracak projenin hayata geçirilmesi anlamında önem taşıdığını belirten Gökçek, Hacı Bayram ve Ankara Kalesi çevresi ile ilgili projelerin tamamlandığını bildirdi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.