Haberler

20 YTL ile tarihe yolculuk başlıyor

Tarih: 19 Haziran 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: İnan Arvas
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Müzekart tanıtım toplantısının ardından 20 YTL ücret ödeyerek Müzekart sahibi oldu ve ilk kartlı girişini de TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB iş birliği ile sahip olduğumuz kültürel zenginlikleri vurgulamak ve dünyaca ünlü müze ve ören yerlerine ziyaretleri artırmak amacıyla Müzekart projesini hayata geçirdi. Önceki gün Arkeoloji Müzesi’nde Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un katıldığı bir törenle tanıtılan Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı dünyaca ünlü eserlerin sergilendiği 300’ü aşkın müze ve ören yerini, sadece 20 YTL karşılığında bir yıl boyunca sınırsız gezebilme imkanı sağlıyor.

Müze bilinci gelişecek
Müzekart projesiyle ilgili açıklamada bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay; tarihi yaşamak adına herkesin müzeleri gezmeleri gerektiğini belirtti. Yapılan arkeolojik çalışmalara daha fazla yatırım yapılarak kültürel değerlerimizin daha da zenginleşeceğine kaydetti. Törende konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise; “Müzekart’ı cüzdanında taşıyan vatandaşlarımız için, artık müzeler bir iki defa gezilen değil her fırsatta ziyaret edilen tarihe yolculuk heyecanının yaşandığı mekanlar olacak” dedi.

İnternetten de satılıyor
Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müze ve ören yerlerine yılda sadece 20 YTL karşılığında sınırsız ziyaret imkanı sağlıyor. Müzekartlara Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı tüm müze ve ören yerlerinden ve www.müzekart.com internet adresinden sahip olunabiliyor. Bunun için fotoğraflı bir kimlikle başvurulması yeterli.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.