Haberler

KEY''de işler karıştı

Tarih: 19 Haziran 2008 Kaynak: Vatan
İki Bakan''ın farklı açıklamaları KEY ödemelerini yine arapsaçına çevirdi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, “Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerine, Temmuz ayı içerisinde Ziraat Bankası şubelerinden başlanacaktır. Herhangi bir erteleme veya gecikmeden bahsetmek mümkün değildir” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda KEY ödemeleri konusunda gündemdışı söz alan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması amacıyla yapılan kesintilerin amacına uygun kullanılmadığını, memur ve işçilerin mağdur

edildiğini söyledi. Yapılan kesintilerin, “elit kesimin lüks konut sahibi olmasının ardından kaldırıldığını” ileri süren Tüzün, “KEY kesintileri, sosyal değil, sosyetik konutlara yatırıldı” diye konuştu. Tüzün, KEY ödemelerinin seçim yatırımı yapılarak, yerel seçimlerden önce ödenmek istendiğini ifade etti.

Liste 21 Haziran’da
CHP’li Tüzün’ün eleştirilerine cevap veren Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, KEY ödemelerinin yapılması için çalışmaların sürdürüldüğünü, hak sahiplerinin tespiti nedeniyle listelerin Mayıs ayı sonuna kadar askıda kaldığını açıkladı. Ödeme listesinin 21 Haziran’dan itibaren Emlak Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı’na gönderileceğinin açıklandığını kaydeden Çağlayan, KEY ödemelerine Temmuz ayı içerisinde Ziraat Bankası şubelerinden başlanacağını herhangi bir erteleme veya gecikmenin olmayacağını açıkladı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.