Haberler

Dolgu, kaymakamı koltuktan etti

Tarih: 26 Haziran 2008 Kaynak: Radikal Yazan: Yaşar Anter
Pina Yarımadası’nda turistik tesis inşa eden MNG Holding, denizi otel inşaatının hafriyatıyla doldurmuştu. MNG Holding’in Pina Yarımadası’nda turistik tesis yaparken denizi doldurarak alanı genişletmesinin faturası, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı’ya kesildi. Kaçak dolguya karşı yasal süreci geciktirmekle suçlanan Milas Kaymakamı Bahattin Atçı’ya görevden el çektirildi. Atçı, “Evrağı dört gün geciktirdiğim iddia edilerek açığa alındığım belirtildi. Soruşturmanın selameti açısından açığa alınmam normal. Ancak evrak daireye geldiğinde ben izinliydim” dedi.

Soruşturma açılmıştı
Muğla Güllük Körfezi’ndeki Pina Yarımadası ve Çomça Koyu’nda, orman alanından tahsis edilen 85 dönümlük araziye turistik tesis inşa eden MNG Holding’in, denizi otel inşaatı hafriyatıyla doldurması sürecinde Milas Kaymakamı Bahattin Atçı için soruşturma açılmıştı. MNG Holding A.Ş.’nin şubat ayı başından itibaren denizi kaçak ve izinsiz olarak doldurması konusunda yasal süreci geciktirdiği, ayrıca denizi dolduran şirketin yetkilisine, ‘turizme hizmet ödülü’ verilmesi konusunda kusuru bulunduğu iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında Atçı’ya, Muğla Valiliği’nce görevden el çektirildi.

Hizmet ödülü vermişti
MNG yetkilisi Sinan Karaağaçlı’ya turizme hizmet ödülü verilmesi ve dolguya göz yumma iddialarıyla, İçişleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca açılan soruşturma kapsamında açığa alındığını doğrulayan Atçı, “Vali yardımcısının sürdürdüğü soruşturma kapsamında, bir evrağı dört gün geciktirdiğim iddia edilerek açığa alındığım belirtildi. Soruşturmanın selameti açısında açığa alınmam yasa gereği normal. Ancak evrak daireye geldiğinde ben izinliydim. MNG Holding’in deniz dolgusu konusunda yasal olan her şeyi yaptık. Soruşturma sonuçlanmadan daha fazla konuşmam doğru değil” dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.