Haberler

Kayseri Kent Ormanı açıldı

Tarih: 3 Temmuz 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Ahmet Bolat
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım ve düzenleme çalışmaları tamamlanan Kayseri Kent Ormanı, düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Adıyaman Harefane Ekibi ve Adıyaman Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu da gösterileri açılış törenine renk kattı. Kentlerin insanlar gibi canlı organizmalar olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, gelişimin sürekli olması gerektiğinin altını çizerek, "Kayseri, sürekli gelişen ve değişen bir şehir. İhtiyaçları önceden tespit edip yerine getiriyoruz. Diğer büyük şehirlerin yaşadığı sorunların hiçbirisini yaşamıyoruz. İçme suyu için 2050 yılına kadar yetecek Dokuzpınarlar su kaynaklarını devreye sokuyoruz" dedi. Toplu taşımada dünyanın en son geldiği noktaya geldiklerini belirten Başkan Özhaseki, "Raylı sistem çok yakında Kayseri''de yolcu taşımaya başlayacak. Stadyum birkaç aydan hizmete girecek. Türkiye''nin en güzel Kongre Merkezini, Otobüs Terminali''ni hizmete sunduk. Kayseri''ye ikinci bir Kayseri katacak Erciyes Kış Turizm Merkezi Projesinde yakında yapım çalışmalarına başlıyoruz" şeklinde konuştu. Ali Dağı''nı baştan aşağı ağaçlandırma çalışmaları içerisinde olduklarını bildiren Özhaseki, "Yamaçları ağaçlandırmak için harita taraması yapıyoruz. Etrafıyla birlikte yemyeşil bir Kayseri ortaya çıkarmanın çabası içerisindeyiz" diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.