Haberler

Hızlı Tren Bursa’ya da gidecek

Tarih: 17 Temmuz 2008 Kaynak: NTVMSNBC
Ulaştırma Bakanlığına bağlı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) ve TCDD, Bandırma ve Bursa’yı Osmaneli veya İnönü’den Ankara-İstanbul hızlı tren hattına bağlayacak proje üzerinde çalışıyor.

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Bandırma ve Bursa’yı, Ankara-İstanbul konvansiyonel demiryoluna bağlayacak bir hattın yapımına yönelik 1992’de fizibilite ve ön proje çalışması başlatıldı.

Projede kapsamında “Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli” ve “Bandırma-Bursa-Ayazma-İnönü” olmak üzere iki demiryolu güzergahı oluşturuldu.

2 Güzergah
DLH Genel Müdürlüğü, “Ankara-İstanbul Hızlı Tren” projesinin 1. etabının tamamlanmasının ardından, Bandırma ve Bursa’nın konvansiyonel hat yerine Ankara-İstanbul hızlı tren hattına bağlanması için çalışmalara başladı.

Bu çerçevede, Bandırma ve Bursa’nın Ankara-İstanbul hızlı tren hattına “Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli” ya da “Bandırma-Bursa-Ayazma-İnönü” güzergahlarından bağlanmasına ilişkin etüd projelerini TCDD’ye gönderdi.

TCDD Genel Müdürlüğünün projeye olumlu yaklaşması üzerine DLH Genel Müdürlüğü, Bandırma ve Bursa’yı hızlı trene kavuşturacak projenin detayları üzerinde çalışmaya başladı. Alternatif güzergahlarla ilişkin hesaplamaları yapan DLH Genel Müdürlüğü, projenin 2009 yılında hayata geçirilmesini planlıyor.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.