Haberler

ArkiPARC Gazete Çıktı! Okudunuz mu?

Tarih: 1 Ağustos 2008

Gündemi oluşturan konu ve konukları ile renkli bir içeriğe sahip Türkiye’nin ilk gayrimenkul gazetesi “ArkiPARC Gazete”nin ilk sayısı çıktı. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından hazırlanan, kentlerin yapılanmasında önemli role sahip gayrimenkul sektörüne farklı bir açıdan bakmayı ve ilişkili tüm sektörlerdeki gelişmeleri yakından takip etmeyi amaçlayan ArkiPARC Gazete üç ayda bir yayımlanacak ve ücretsiz olarak dağıtılacak.

3 Nisan 2008’de yayın hayatına başlayan, hızla gelişen gayrimenkul sektörünün nabzını tutacak bir iletişim platformu olmayı hedefleyen, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin yeni yayını www.arkiparc.com.tr ''nin kısa zamanda yüksek bir okuyucu oranına ulaşmasının ardından ArkiPARC Gazete de Temmuz sayısı ile yayın hayatına başladı. 10.000 adet basılan ilk sayının dağıtımına başlandı.

Üç ayda bir yayımlanacak ArkiPARC Gazete’nin içeriğini www.arkiparc.com.tr ''den derlenen önemli haberler, gayrimenkul sektöründe söz sahibi konuklar ile yapılan söyleşiler, ulusal ve uluslararası platformlarda gerçekleşen etkinlikler, güncel konulara ışık tutan ayrıntılı dosya konuları ve yeni yatırım projeleri hakkında detaylı bilgiler oluşturuyor.

İlk sayıda yer alan konulardan bazıları: Altyapı İnisiyatifleri, 8. GYODER Zirvesi’nden özetler, BEX Ödülleri, dünyadan yüksek yoğunluklu konut çozüm örnekleri, ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur, DTZ Pamir & Soyuer’den Firuz Soyuer ve kentsel dönüşüm konusu denince ilk akla gelen isim olan Faruk Göksu ile yapılan söyleşiler, yepyeni bir alışveriş merkezi olan Palladium AVM, Levent Loft Bahçe ve Akdeniz sahillerinden Göcekportville’in proje bilgileri.

Bunların yanı sıra ArkiPARC Gazete’de gayrimenkul sektörünün ihtiyacına yönelik farklı konularda uzmanlaşmış kurum ve yayın gibi oluşumları bir arada toplayan bir veritabanı niteliği taşıyan Arkiparc.com.tr’nin rehber bölümünden seçilen konular da yer alıyor. Ayrıca ArkiPARC Gazete’de sektörle ilgili güncel raporlar, etkinliklerden görüntüler ve Arkitera Mimarlık Merkezi’nin 15-17 Ekim 2008 tarihleri arasında Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde bu yıl ilkini gerçekleştireceği ArkiPARC 2008 buluşması ile ilgili güncel haberlere de yer verildi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.