Haberler

Diyarbakır'da "Küresel ısınmaya karşı üretim"

Tarih: 12 Ağustos 2008 Kaynak: NTVMSNBC
Diyarbakır Çevre Gönüllüleri Derneği tarafından yürütülen Küresel Isınmaya Karşı Çevre Dostu Üretim Projesi, KOBİ'lerin hem çevrenin kirletmesini önlemeyi hem de "AB Çevre Politikaları" standartlarında üretim yapmalarını amaçlıyor.

Ağustos ayı içerisinde proje kapsamında, on KOBİ yöneticisi ile Bursa Organize Sanayi Bölgesine iki günlük inceleme gezisi düzenlenecek ve başarılı örnekler yerinde görülerek teorik bilgilerin pekiştirilmesi sağlanacak.Toplam on ay sürecek olan proje AB finansmanıyla destekleniyor. Proje, imalat sanayinde faaliyet gösteren KOBİ'leri çevrenin korunması ve geliştirilmesi konusunda bilgilendirmekle birlikte, hem çevrenin kirlenmesini önlemeyi hem de üretici firmaların "AB Çevre Politikaları" ve ilgili standartlarda sürdürülebilir üretim yapmalarını sağlamayı amaçlıyor. Bu amaçla, öncelikle KOBİ'lerin her türlü bilgi ve dokümanı temin edebilecekleri bir web sitesi (www.cevgon.org) kuruldu. Ardından AB Çevre Politikası ve standartlar konusunda danışmanlık hizmeti sağlandı ve bir dokümantasyon birimi oluşturuldu. KOBİ'lerin AB standartlarında üretim yapmalarını sağlamak için Diyarbakır merkez olmak üzere Bismil, Ergani ve Silvan ilçelerinde bir dizi bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Diyarbakır il merkezi ve ilçelerde düzenlenen seminerlere yerel katılımın beklenenin üzerinde gerçekleşmesi benzeri projelerin gelecekte de uygulanmasının yararlı olacağını gösterdi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.