Haberler

Nevşehir yatırım kenti

Tarih: 14 Ağustos 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yatırım kenti haline geleceğini belirten Başkan Ünver, TOKİ işbirliği ile yapılacak olan 704 konutlu sitenin ve 324 yataklı devlet hastanesinin yapımına başlanacağının müjdesini verdi.

Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi gibi önemli projelere imza atan Nevşehir Belediyesi, iki yeni projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Nevşehir'de yıllardan beri en temel çevre sorunları arasında ilk sırayı alan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi, Nevşehir Belediyesi'nin girişimleri sonucu AB'nin ilgili birimleri tarafından ele alınmasıyla yüzde 75 oranında karşılıksız hibe ile yapımına önümüzdeki günlerde başlanılacak.

Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yatırım kenti haline geleceğini belirten Başkan Ünver, TOKİ işbirliği ile yapılacak olan 704 konutlu sitenin ve 324 yataklı devlet hastanesinin yapımına başlanacağının müjdesini verdi. Sulusaray beldesinin Karaağaç mevkiinde yapımına başlanılacak Atık Su Arıtma Tesisi, bölgesel anlamda modern görünümün yanı sıra, işleyişi ile de son teknolojik yeniliklerin kullanıldığı bir mekan olması açısından büyük bir önem taşıyacak. Birçok temel niteliğiyle bir yatırım kentine dönüşecek Nevşehir'de, vatandaşların sosyal yaşam düzeylerinin artırılmasına yönelik planlı ve projeli çalışmalarda da önemli mesafeler kat edilecek.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, insana endeksli yatırımların kalıcılığının daha uzun süreli olmasına büyük bir önem verdiklerini belirtti. 

324 yataklı devlet hastanesi yapılacak 
Nevşehir'in yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali yapım çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini bildiren Başkan Ünver, önümüzdeki günlerde de Atık Su Arıtma Tesisi ile Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ilk aşaması olan 704 konutun yapımı ile ciddi hamleler yaşayacağını söyledi. Ünver ayrıca Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile gerçekleştirilecek ve acil servis ünitelerindeki yatak ile birlikte 324 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan yeni devlet hastanesinin de ihalesinin 21 Ağustos 2008 tarihinde yapılacağı müjdesini verdi. Her hizmette sürekli bizlere destek olan, öneri ve düşünceleri ile bizlere ışık tutan halkımızın, hizmetlerin en iyisine layık olduğuna inanıyorum" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.