Haberler

Archimedes Projesi devam ediyor

Tarih: 14 Ağustos 2008 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
EUROMED’in MED-PACT Akdeniz İşbirliği Programı altında yürütülen Archimedes Projesi’nin Teknik Ekibi, Hanlar Pilot Bölgedeki Restitüsyona Yönelik Fizibilite çalışmasını tamamlayarak Lider Şehir Venedik’e sunulmak üzere hazır hale getirdi.

Avrupa Birliği İlişkileri Müdürülüğü’nün yürüttüğü AB projesinin, Çemberlitaş- Mahmudpaşa- Yeni Camii güzergahı kapsamındaki pilot bölge aktivitelerinden biri olan fizibilite çalışmaları çerçevesinde Büyük Valide Han’ın restitüsyona yönelik proje dökümanları alt yüklenici olan BİMTAŞ tarafından tamamlanıp proje idari ekibine sunuldu.

Han kapsamında yer alan işletmelerin sayıları ve bunların sektörel açıdan dağılımlarına dair rakamsal verilerin ve bu işletmelerin çeşitli özelliklerinin yanı sıra, fiziksel, mimari ve sosyo-ekonomik özellikleri araştırılan Han’ın da çeşitli yönleriyle anlatıldığı proje toplantısında, ileride AB ile ilgili gerçekleştirilecek yeni proje ve başvurular konusunda da öneriler getirildi.

Proje Koordinatörü Yaşar Karaca, Koordinatör Yardımcısı Ravza Kan, Eminönü Belediyesi AB İlişkileri Masası Koordinatörü ve Proje Koordinatör Yardımcısı Sezen Özgür, Burcu Onuk, Dr. Aras Neftçi ve Yard. Doç Dr. Mehmet Küçükmehmetoğlu’ndan oluşan Teknik Ekip, BİMTAŞ’tan Dr. Gülhan Benli ve Dr. Alev Erkilet’in katıldığı toplantıda, fizibilite çalışmalarının görünürlüğünü sağlayan proje dökümanları tamamlanarak, projenin fizibilite çalışmasına ilişkin faaliyetleri sonlandırılmış oldu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.