Haberler

Lüks markaların outleti''ne 4 günde 320 bin kişi geldi

Tarih: 20 Ağustos 2008 Kaynak: Sabah


Bayraktar Grubu tarafından Kurtköy''de inşa edilen ve 15 Ağustos''ta açılan Via/Port Alışveriş Merkezi''ni 4 günde 320 bin kişi ziyaret etti. Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Via/Port Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Via/ Port''ta dünya markalarının, her yerden daha ucuza alınabileceğini belirterek, "Burası, herkesin iki gününü geçirebileceği bir yaşam merkezi olacak" dedi.

% 90''a varan indirim
Via/Port Alışveriş Merkezi''nin açılışıyla ilgili olarak gazetecilerle yapılan toplantıda konuşan Via/Port Genel Koordinatörü Muzaffer Gülöz de "kapı giriş sayısının fişlere dönüştüğü bir yer" olarak tanımladığı alışveriş merkeziyle (AVM) ilgili olarak, ay sonunda ciroyla ilgili bir tahminleri olabileceklerini ancak, şu anda müşterilerinin ellerinde taşıdıkları poşet sayılarından mağaza sahiplerinin memnun olduğunu söyledi. Via/Port''ta ünlü markaların eski sezon ürünlerinin satılacağına dikkat çeken Gülöz, bu ürünlerin alışveriş merkezinde yüzde 90''a varan indirimlerle alıcı bulacağını anlattı. 3 bin kişiye istihdam sağladıkları AVM''de, önümüzdeki aylardan itibaren ayda 600 bin ziyaretçi beklediklerini dile getiren Gülöz, şöyle konuştu: "2009 itibarıyla özellikle Rusya ve Ortadoğu''dan Sabiha Gökçen Havaalanı''na inecek olan ve burada alışverişin yapılacağı üç günlük ''charter''lar düzenleyeceğiz. Yurtdışından da önemli bir ilgi bekliyoruz." AVM''nin açılışından bir ay önce, mağazaların yüzde 10''unu bloke ettiklerini ifade eden Gülöz, bu mağazaları talebi gördükten sonra kiralamaya karar verdiklerini söyledi. Yüksek ziyaretçi sayısı nedeniyle kalan mağazalara ciddi bir talep olduğunu dile getiren Gülöz, "Özellikle bugünlerde, kalan mağazaların kiralarında ince eleyip sık dokuyoruz" diye konuştu.

142 mağaza
142 mağazanın bulunduğu Via/Port''ta en büyük giyim mağazalarını 15 gün içinde açılacak olan Unitim, TomMy Hilfiger ve Beymen oluşturuyor. ''Bedesten'' girişine Nuru Osmaniye kapısının bir eşinin yapıldığı AVM''de, çocuk oyun alanları, go-card pisti de bulunuyor. At parkurunun yer aldığı AVM''de E-5''in altından geçen bir yolla ormana ulaşılırken, gelecek haftalardan itibaren binicilik kurslarının başlayacağı ifade ediliyor.

Yatırım tutarı 200 milyon dolara çıkacak
200 dönüm üzerine kurulu tesiste 2009''dan itibaren 5 yıldızlı bir otel ve fuar merkezinin de yer alacağını anlatan Coşkun Bayraktar, bunların da inşasıyla yatırım tutarının 200 milyon dolara çıkacağını söyledi. Anadolu yakasında fuar merkezinin bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren yapacağımız bu tesislerle, AVM''nin de işlerliği artacak. 700 yataklı 5 yıldızlı bir otelimiz ile fuar ve kongre merkezimizle de hizmet vermeye başlayacağız" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.