Haberler

Türkiye''nin en büyük outlet merkezi İzmir''e yapılıyor

Tarih: 25 Ağustos 2008 Kaynak: Referans
Outlet alışveriş merkezi Optimum Kasım ayında İstanbul''da, 2009 yılında ise İzmir''de merkez açmayı planlıyor. İzmir''de açılacak Optimum İzmir''in 200 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye''nin en büyük Outlet Merkezi olacağı belirtiliyor.

Tüketici de tercih ediyor
Fabrika satış mağazası konseptinde marka ürünleri tüketiciye ucuz fiyata sunan outletler son yılların tercih edilen alışveriş merkezleri haline geldi. Edinilen bilgiye göre, outletler özellikle hazır giyim sektöründe tüketiciler tarafından oldukça rağbet görürken, üreticileri de stok ve depo masraflarından kurtarıyor. Böylelikle tüketiciler lüks ürünleri de cazip fiyatlarla satın alma fırsatına sahip oluyor.

Gelişmiş ülkelerde genellikle kent dışında kurulan outlet mağazaları ve alışveriş merkezleri, Türkiye''de de outlet konsept anlayışını yaygınlaştırmaya başladı.

Gelir düzeyi yüksek kesimin alışık olduğu markaya daha az para harcadığı, sabit gelirli vatandaşın da aynı ürünü zorlanmadan satın alabildiği outletlerde sezona göre ekstra indirimler de yapılabiliyor.

Outlet alışveriş merkezlerinde giyim, ayakkabı, aksesuar, züccaciye gibi ürünlerin yanı sıra, çocuklu aileler için eğlence merkezleri de bulunuyor.

İzmir''e en büyük outlet
İstanbul''da açılan Viaport dışında Ankara''da Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi, bu alanda hizmet veren başlıca yerler arasında bulunuyor. Ankara''da bu yıl açılan ACity outlet alışveriş merkezi ise mısır çarşısıyla ilgi görüyor.

Outlet alışveriş merkezi Optimum da pazardaki yoğun ilgiyi gözeterek İzmir''e Türkiye''nin en büyük outlet merkezin yapmayı planlıyor. 200 milyon dolarlık yatırımla kurulacak merkezin 2009 yılında kurulması bekleniyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.