Haberler

Ters görünümlü ev görenlerin ilgisini çekiyor

Tarih: 26 Ağustos 2008 Kaynak: NTVMSNBC


Çatısı yerde, temel direkleri yukarıda olan, tuvaleti ve banyosu ters konulan eve ilgi çok fazla. Ters evin, normal eve göre iki katına mal olduğu ifade edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve tanıtım ofisi olarak kullanılan ters ev büyük ilgi görüyor. Kargıcak beldesindeki bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve çatısı yerde, temel direkleri yukarıda olan, tuvaleti ve banyosu ters konulan, kapıları, pencereleri, balkon demirleri ters monte edilen ev, tanıtım ofisi olarak kullanılıyor. Ters evin önünde yine ters olarak dikilmiş bir kuru ağaç ile evin saçaklarından aşağı doğru sarkan ağaç da görenlerin ilgisini çekiyor.

Turizm kompleksinin yetkilisi Kerim Aydoğan yaptığı açıklamada, ters evin bir benzerini ABD’de yaptığı seyahat sırasında gördüğünü ve benzerini Alanya’da yapmaya karar verdiğini söyledi. ABD’de gördüğü evin sadece dışının, kaplamasıyla ters ev görüntüsüne sahip olduğunu ifade eden Aydoğan, kendisinin, komple ters bir proje hazırlayarak hayata geçirdiğini anlattı. Ters evin, normal evlere göre iki katına yakın bir paraya mal olduğunu ifade eden Aydoğan, çatının yere sağlam oturması için demir ve çimentonun daha fazla kullanıldığını dile getirdi.

Ters Ev, Tanıtım Ofisi Olarak Kullanılıyor
Ters evin, tanıtım ofisi olarak kullanıldığının altını çizen Aydoğan, herkesin büyük ilgisini çeken evin fotoğrafının çekimi için ücret talep edildiğini ve alınan ücretin hayır kurumlarına bağışlanacağını belirtti. Aydoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Ters evin fotoğrafını çekmek isteyenlerden bir miktar para alacağız. Bu paraları havuzumuzda biriktireceğiz. Ay sonunda ne kadar para birikmişse, o kadar biz kendi cebimizden üzerine koyarak, bu paraları Alanya Kaymakamı’nın işaret edeceği bir hayır kurumuna bağışlayacağız.”
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.