Haberler

97 kiracı Ankara Millenium’u terk etti

Tarih: 27 Ağustos 2008 Kaynak: Hürriyet
10 milyon dolarlık yatırımla 3 yıl önce açılan alışveriş merkezi (AVM) Millenium Outlet Park’taki 100 kiracıdan 97’si dükkanları boşalttı.

Diğer 3 kiracı da önümüzdeki günlerde AVM’den ayrılmaya hazırlanıyor. AVM’nin yatırımcılarından Birol Aktan, "Ankara’da çok fazla AVM oldu. AVM enflasyonu yaşanıyor. Bu kadarı Avrupa’da bile yok. Markalar, kiralarda yüzde 60-70 indirim istedi. Ankara’da markalara taviz veren AVM’ler ayakta kalıyor. Kiracıların pek çoğu kirayı ödeyemiyor. Hiç ciro yapmadan günü kapatan da var 100 YTL ciro yapan da. Çok ağır bir ekonomik kriz içindeyiz ama kimse bunu söylemiyor" dedi.

Acity outlet vurdu
Ruhsatla ilgili bir iki yerde sorun yaşadıklarını ve onu çözdüklerini belirten Aktan, AVM’yi büyük tek bir markaya kiraya vereceklerini söyledi.

Yatırımcı Aktan kiracılardan yakınırken, isminin açıklanmasını istemeyen Türkiye’nin önde gelen markalarının sahipleri, Millenium’un eski bir otombil bayisine ait binadan devşirildiğini belirterek kötü yönetimin AVM’nin sonunu getirdiğini söyledi. Ayrıca geçtiğimiz aylarda 1 kilometre uzağında açılan Acity Outlet’in, Millenium’u çok olumsuz etkilediği söyleniyor. Üstelik sadece tüketiciler tercihini yeni açılan AVM’den yana kullanmamış, pek çok marka da mağazasını Millenium’dan acity’ye taşımış. Kiğılı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı ise, Millenium’da açık kalan son 3 mağazadan birinin sahibi. Cumartesi günü mağazayı boşaltacaklarını anlatan Kiğılı, "Burası aslında iyi çalışan bir yerdi. Ama söylendiği gibi yüzde 60 kira indirimi falan talep edilmedi" dedi. Kiğılı, plansız alışveriş merkezi yatırımlarını yıllardır eleştirdiğini hatırlatarak "Arzu ettiğimize gireriz arzu etmediğimize girmeyiz. Üç yıl önce bu kadarı çok; bunlar hastane olacak dediğimde herkes bana gülüyordu. " diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.