Haberler

Yeniden başlayan yangın kontrol altında

Tarih: 27 Ağustos 2008 Kaynak: CNN Türk
Muğla''nın Yılanlı bölgesi Kozağaç, Kırıkalan, Eskialan ve Köseler mevkilerinde dün çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Yılanlı bölgesinin Kozağaç, Kırıkalan, Eskialan ve Köseler mevkilerinde, dün öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangının kontrol altına alındığını bildirdi.

Yangının bugün kısmen kontrol altına alındıktan sonra Köseler mevkisinde tekrar başladığını belirten yetkililer, ekiplerin bir bölümünün Köseler mevkiine sevk edilmesinin ardından buradaki yangını da kontrol altına aldığını kaydetti.

Yetkililer, yanan alanda soğutma çalışmalarının sürdürüldüğünü belirterek, yangının tekrar başlama ihtimaline karşı tedbir alındığını söyledi.

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, "Ekiplerimiz insan üstü bir gayret gösterdiler. Havadan ve karadan yaptığımız yoğun müdahaleyle büyük bir felaketin önüne geçtik. Yangının önüne geçmeseydik alevler bölgedeki yerleşim alanlarına ulaşabilirdi. Arkadaşlarımız hayatlarını tehlikeye atarak yangının yerleşim alanlarına ulaşmasını engellediler" dedi.

İbrahim Aydın, ilk belirlemelere göre, yangında yaklaşık 150 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü bildirdi. Bu arada, havanın aydınlanmasıyla birlikte çalışmalara başlayan 8 yangın söndürme helikopteri ateş görülen bölgeler üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığı gözlendi.

Gece boyunca çalışan işçiler ise kahvaltılarını arozözlerin üzerinde ve yanan alanlarda yaptılar. İşçiler yangının kontrol altına alınmasının bütün yorgunluklarını unutturduğunu belirterek, "Dün arkadaşlarımız alevlerin arasında kaldığında gözyaşlarımızı tutamadık. Onların hayatlarını kurtarmak için yoğun çaba sarf eden Türk ve Ukraynalı helikopter pilotlarına teşekkür ediyoruz" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.