Haberler

Başkanlar Yazıyor: "Daha Çağdaş Büyükçekmece Daha Mutlu Büyükçekmeceli"

Tarih: 28 Ağustos 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Hasan Akgün
Halkımızın bizi ilk defa onurlandırdığı günden bu yana bir tek hedefimiz var. 14 yıldır söylediğimiz gibi “ Bugün dünden güzel, yarın daha da güzel olacak” parolası ile çalışmak. Çağdaşlıkta ve hizmette sınır olmadığı gibi, hedefin de sonu, sınırı yok.

Gelişen ve değişen dünyada, kent hayatı da elbette değişikliklere ayak uydurmak zorunda. Şehirciliğin bir moda olduğuna inananlardanım. Şehircilik de günü geldiğinde yenilenen bir moda. Sadece bunu başaran şehirler, modern kent statüsüne kavuşabilir.

Söz verdiğimiz günden bu yana güzellik şehrinde neler başardığımızı en iyi halkımız biliyor. Çünkü, 14 yıl önce başladığımız yepyeni hayatın güzelliklerini yaşamamızın baş kahramanı onlardır.

Bir metre altyapısı olmayan Büyükçekmece’yi Türkiye’nin Avrupa Birliği statüsünde ilçesi yapmak kolay değil. İşimizi yaparken hiçbir zaman mazeret üretmedik, gece gündüz demeden çalıştık, imkansızlıkların ardına sığınmadan çare ve çözüm bulduk.

Geleceği planlayarak tamamlanan arıtma tesisimiz, kanalizasyon, kolektör, yağmur suyu kanalları, toprak altına alınan elektrik ve telefon hatları, yeni baştan düzenlenen cadde ve sokakları, Türkiye’nin incisi haline gelen sahil şeridi, Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, ülkemizin tek ve ilçemizin prestij projesi Televizyon Kulesi ile Büyükçekmece âdeta bir güzellik şehri haline geldi.

Bizler sizlerle birlikte hedeflerimizi bir bir gerçekleştirirken, yolumuzu, ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu fikirlerden örnek alarak çizdik. O’nun “Türk’e ev bark olan her yer sağlığın, temizliğin, güzelliğin, modern kültürün örneği olacaktır” sözünden ilham alarak projelerimizi gerçekleştirdik. Bu düşünce ile çalışarak, dünün küçük, balıkçı kasabası olan Büyükçekmecemizi, bugün Türkiye’nin örnek kentlerinden biri, daha da iddialı bir cümle ile dünya kenti, yaşanılası bir yer, bir mutluluk şehri haline getirdik.

Bugüne kadar halkımıza danışarak, onların istekleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz projelerimizin üstüne, bugünden sonra, yine başarımızın baş kahramanları ile çalışarak, geliştirerek yenilerini eklemek için yolumuza devam edeceğiz. Büyükçekmece sevdamızın karşılığını yeni projelerle, yeni güzelliklerle yepyeni hizmetlerle ödeyerek sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

* Büyükçekmece Belediye Başkanı
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.