Haberler

Mobilyacı Doğtaş''tan enerjiye 1 milyar $

Tarih: 5 Eylül 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Mobilyada Doğtaş markası ile bilinen Doğanlar Şirketler Grubu, Amerikalı ortak ile 1 milyar dolarlık yatırımla Çanakkale''de rüzgar enerjisi santrali kuracak.

36 yıldır mobilyada Doğtaş markası ile bilinen Doğanlar Şirketler Gurubu grup bünyesine enerjiyi de dahil etti. Mobilya, Gıda, Sağlık, Perakende ve İnşaat sektörlerinde hizmet veren firma Amerikan ortak ile Çanakkale bölgesinde rüzgar enerjisi santrali kuruyor. Lapseki, Biga, Bayramiç ve Ezine ilçeleri ile Çanakkale''nin İntepe Beldesi''nde kurmayı planladığı rüzgar santrali projelerine ortak olan ABD''li genç işadamı Nicolas Berggruen ile geçtiğimiz haftalarda yatırım yapılacak yerleri gezen Doğanlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, "Çanakkale''de toplam 724 megavatlık rüzgar enerjisi santrali kurmayı hedefliyoruz. Bunun için 1 milyar doların üzerinde bir yatırım yapacağız. Rüzgar enerjisi tüm dünya için çok önemli. Bildiğiniz gibi dünyada enerjinin birçoğu hidrokarbon olan petrol bazlı çevreyi kirleten şekilde üretiliyor. Biz dünya enerji ihtiyacını doğru bir şekilde karşılanması gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden temiz ve yenilenebilir olan rüzgar enerjisini üretmeyi hedefliyoruz" dedi.

45 mağaza açacağız
Bu yıl Turquality kapsamına alındıklarını belirten Doğan, “Ürünlerini sigortalayan sektördeki ilk marka biziz. 51 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Bu yıl almaya hak kazandığımız, son görüşmelerin yapıldığı Turquality belgesi ile de yurtdışında 5 yıl içinde 45 mağaza açmayı planlıyoruz” dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.