Haberler

"Park et metrobüsle devam et"

Tarih: 8 Eylül 2008 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan toplu taşımı teşvik etmek, vatandaşların rahat ulaşımını sağlamak için yeni bir uygulama başlatıldı.

Şehir içi trafiğini azaltmak için ilk kez Ümraniye Haldun Alagaş Katlı Otoparkı’nda İSPARK tarafından uygulanan “Park et devam et” projesi önce Metrobüs güzergâhlarında sonra tüm İstanbul’da uygulamaya başlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından trafiğe bir çözüm olarak hizmete sunulan, Avcılar- Zincirlikuyu Metrobüs hattına, İSPARK’tan otopark desteği. Metrobüs güzergahının 12 noktasında “Park Et Metrobüsle Devam Et” uygulaması başlatılıyor. Özel araç sürücüleri otomobilleriyle bu transfer merkezlerine gelecek otopark görevlilerinin bulunduğu otoparklarını park ettikten sonra Metrobüs hattından faydalanabilecekler. Transfer merkezlerinden üçü Balmumcu yeraltı otoparkı, Zeytinburnu Çırpıcı ve Merter Metro İstasyon yanında hizmete girdi.

“Park et Metrobüsle Devam et” otoparklarında yaklaşık 700 aracın park yapması hedefleniyor. Bu noktalara gelen sürücüler araçlarını güvenle bırakıp, 3 ytl karşılığında otomobillerini park edebilecekler.

İstanbul trafiğini rahatlatma ve toplu taşımayı özendirme amacıyla başlatılan çalışma 9 noktada daha hayata geçirilecek.

“Park et Metrobüsle devam et” otoparklarının hizmete gireceği bölgeler.

* Merter Metro İstasyonu,
* Balmumcu Kat Otoparkı,
* Küçükçekmece Kavşağı,
* Okmeydanı Cemal Kamacı Spor Tesisi,
* Topkapı Trakya Minibüs Garajı,
* Zeytinburnu Çırpıcı,
* Haliç Köprüsü Altı,
* Bahçelievler Recep Yazıcıoğlu Caddesi,
* Küçükçekmece Evlendirme Dairesi,
* Kısıklı Millet Parkı Üstü,
* Çağlayan Şaftı Transfer Merkezi,
* İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.