Haberler

Büyükşehir’den Karacaören’e Sevgi Parkı…

Tarih: 10 Eylül 2008 Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Altındağ ilçesine bağlı Karacaören Mahallesi’nde yapılan park ve yürüyüş yolu hizmete hazır. Havaalanı Yolu güzergahında 10 bin 500 metrekarelik bir alana yapılan Karacaören Sevgi Parkı, 2 oyun grubu ve spor tesisleriyle çocuklar ve gençlerin de büyük bir ihtiyacını karşılamış olacak. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül, ekiplerin yoğun çalışmaları sürerken, park, yürüyüş yolu ile içinde yapılan spor ve sosyal tesislerin tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi. Hatice Akgül, Karacaören Mahallesi’nin merkezinde bulunan Karacaören Sevgi Parkı’nın 10 bin 500 metrekarelik alanını 2 bölüm şeklinde düzenlediklerini belirtti. Parkın ana bölümünde modern aydınlatma direkleri, ailelerin yararlanabileceği 7 adet kamelya, 30 bank ve çöp kutusu ile kondisyon aletleri alanının bulunduğunu kaydeden Akgül, yeşil alanlara ise figüratif amaçlı bir yörük çadırı, kağnı, el arabası, kuyu ve Ankara Keçisi’nin konularak parkın estetik açıdan da güzel olmasını sağladıklarını söyledi. Akgül, Karacaörenli ailelerin akşamları, özellikle de hafta sonları dolaşıp oturacağı, dinlenebileceği kamelyalar ile cadde kenarında park boyunca yürüyüş yapabilecekleri bir yürüyüş ve koşu yolunun da bulunduğu parkın yeşil alan düzenlemelerini yaptıklarını; leylandi, mazı, çeşitli çalı grupları, gül ve mevsimlik çiçeklerin dikimini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Spor Tesisleri
Hatice Akgül, öğrencilerin de yararlanması için, Büyükşehir Belediyesi’nin Karacaören Sevgi Parkı’nın Altındağ Fikri İnal İlköğretim Okulu’nun bahçesiyle aradan geçen yolla birleşen ikinci bölümünde, tüp şeklinde kaydırak ve salıncaktan oluşan oyun grubu ile halı saha, basketbol ve voleybol sahalarından oluşan spor tesisleri yapıldığını belirtti. Ayrıca, park bölgesi yeşillendirilerek, refüj ve kaldırımlarının altyapısının, kanalizasyon ve drenaj çalışmalarının da tamamlandığını söyleyen Akgül, parkın taş duvar ve istinat duvar çalışmalarının bitirilerek güzelleştirildiğini ve kalıcı hale getirildiğini bildirdi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.