Haberler

12 fakülte ve rektörlük binasını Milli Eğitim yaptıracak

Tarih: 23 Eylül 2008 Kaynak: Zaman
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni kurulan üniversiteler arasından ihtiyacı olan 12 üniversiteyi belirleyerek rektörlük ve fakülte binaları yapacak.

MEB''in projesinin uygulanacağı üniversiteler şunlar: Adıyaman, Osmaniye Korkutata, Mardin Artuklu, Batman, Muş Alparslan, Bingöl, Ordu, Giresun, Amasya, Çankırı Karatekin, Burdur Mehmet Akif Ersoy ve Karaman Karamanoğlu Mehmetbey üniversiteleri. Projeye ilişkin MEB Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Abdussamet Arslan''ın yaptığı açıklamada, bakanlığın okulöncesi eğitimden üniversite eğitiminin sonuna kadar anayasal olarak sorumlu olduğu ifade edildi. Yeni açılan üniversitelere duyulan ihtiyacı anlatan Arslan, üniversite açılmasına bir yerden başlanılması gerektiğini, eksiklerin zamanla giderileceğini belirtti. Arslan, üniversitelerin bulundukları bölgeye, kültür ve ilim adına, vatandaşına, sosyal hayatına kazanımlar sağlayacaklarına inandıklarını anlattı. Yeni kurulan bazı üniversitelere hayırseverlerden de destek geldiğini belirten Arslan, "Örneğin, Bitlis Üniversitesi''ni Eren Holding üstlendi, Ağrı''daki üniversiteyi İbrahim Çeçen grubu üstlendi. Üniversitelerin tamamını yapmanın ötesinde, birer fakülte yapmak isteyen hayırseverlerden tutun da yardım etmek isteyen birçok vatandaşımız var. Böyle olunca yeni üniversiteler epeyce destek aldı." dedi. Yeni kurulan üniversiteler arasında ihtiyacı bulunan 12 üniversite tespit ettiklerini belirten Arslan, projelerin 5''inin fakülte binası, 7''sinin rektörlük binası olduğunu söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.