Haberler

''Masal Park''a büyük ilgi

Tarih: 5 Kasım 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Zabit Durmuş
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 80 bin metrekare alan üzerine kurulan ''Masal Park''a halkın büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Parkta çay bahçesi, güneş saati, dinlenme, yürüme alanları, kale, su kanalları ve çocuklar için okuma alanı bulunuyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından toplam 80 bin metrekare alan üzerinde kurulan Masal Park başta çocuklar olmak üzere tüm Gazianteplilerden büyük ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, yaptığı açıklamada, 80 bin metrekare alan üzerine kurulan parkta çay bahçesi, güneş saati, dinlenme, yürüme alanları, kale, su kanalları ve çocuklar için okuma alanı bulunduğunu belirtti.

Güzelbey, "Avrupa Konseyi''nin Çocuk Dostu Kentler arasında Türkiye''den yerel yönetim olarak tek üyesi olan Gaziantepli çocuklar için hazırladığı bir çok proje var. Masal Park bu projelerden sadece bir tanesi. Hemen yanı başımızda hizmete giren Sentetik Paten Pisti, devamında Yaşam Parkı, Botanik Parkı ve Avrupa''daki benzerlerini aratmayacak olan Eğlence Parkı''nın yapımı devam ediyor. Gaziantep''in sosyal yaşamına canlılık getirecek önemli projelerden birisi olan Masal Parkı içerisinde su kanalları, kayak pisti ve okuma alanı da var. Su kanalında çocuklar botlarla gezinti yapma imkanına kavuşacak. Okuma alanına ise kitap okuma günleri gibi etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor" dedi.

80 bin metrekarelik alan 
Güzelbey, Masal Parkı''nın içinde su gösterileri yapılan havuzların da yer aldığını kaydederek, "Ayrıca parktaki yeşil alanlara da çok önem verdik ve parkın içine pek çok palmiye ağacı diktik. Bu kapsamda parka 21 adet çam, 43 adet yapraklı ağaç, 86 adet palmiye, Gaziantep''teki fuar alanından sökülen 21 adet büyük sedir, 21 adet piramit mazı ile bin 990 adet süs bitkisi ve 250 adet mevsimlik çiçek dikildi" diye konuştu. 80 bin metrekare alan üzerine kurulan Masal Park''ın içinde "Keloğlan", "Nasrettin Hoca", "Şirinler" ve "Pamuk Prenses" gibi masal ve çizgi film kahramanlarının heykelleri ve kabartmaları yer alıyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.