Haberler

Artuklu Üniversitesi Mardin''i değiştirecek

Tarih: 5 Kasım 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Milletvekili Yüksel, Bakan Çelik''ten Artuklu Üniversitesi rektörlük binası sözü aldıklarını söyledi. Bina Mardin''in tarihi yapısına uygun olarak inşa edileceğini belirten Yüksel, ''Üniversite yörenin çehresini değiştirecek" dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Cüneyt Yüksel, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası''nı (MTSO) ziyaret etti. Milletvekili Yüksel ve MTSO Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, kurulması planlanan Artuklu Üniversitesi ve kent gündemiyle ilgili konularda açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Cüneyt Yüksel, MTSO Başkanı Mehmet Ali Tutaşı ve yönetim kurulu üyeleriyle ülke ve Mardin gündemi hakkında görüş alışverişinde bulundu. Mardin''de kurulacak üniversitenin önemine dikkati çeken Milletvekili Yüksel, üniversitenin Mardin''de ticari bir hareketlenme getireceğine vurgu yaparak şunları söyledi: "Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile görüşerek rektörlük binası sözü aldık. Bina Mardin''in tarihi yapısına uygun olarak inşa edilecektir. Ben inanıyorum Artuklu Üniversitesi çok yakın zamanda yörenin çehresini değiştirecektir." 

Nakliyat sektörünün kalbi 
İl genelinde 3 bin 500 üyesi bulunan derneğin çalışmaları hakkında Yüksel''e bilgi veren MTSO Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, odanın Mardin merkez ve 7 ilçenin nabzını tuttuğunu belirtti. İl genelinde nakliyat sektörünün çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Tutaşı, Mardin''in ülke genelinde nakliyat sektörünün kalbi durumunda olduğunu söyledi. Nakliyat sektörünün yanı sıra Mardin Artuklu Üniversitesi üzerine konuşan Milletvekili Yüksel ve Tutaşı, üniversite için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti.

Tutaşı, "Milletvekilimiz Cüneyt Yüksel, akademisyen kimliğe sahip bir siyasetçimiz. Eğitime ve üniversitemize gösterdiği ilgi ve önemden dolayı hem sivil toplum örgütü olarak bizim hem de Mardinli halkımızın gönlünde yeri ayrıdır" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.