Haberler

Gerçekte de sanal ortamda da doğaya saygılı

Tarih: 6 Kasım 2008 Kaynak: Sabah
Soyak Holding CEO Vekili Emre Çamlıbel, bilim ve mühendislik alanında dünyadaki sayılı üniversitelerden Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada yeni mezunlara deneyimlerini anlattı. Çamlıbel, gayrimenkul geliştirmenin artık yerel bir iş olmaktan çıkıp uluslararası hale geldiğini söyledi.

''Vites değiştirmeye hazır olmalı''
Çamlıbel, ''Bundan iki yıl önce, konut inşa eden şirketimizin % 25''ini yabancı bir kuruluşa satmak için görüşmeler yapıyorduk. Bugün ise New York veya Londra''da bir gayrimenkul yönetim şirketinin çoğunluk hissesinin satın alınması için yetki verebilecek durumdayız. Çok çabuk ve global ölçekte vites değiştirmeye hazırlıklı olmalısınız." diye konuştu. Çamlıbel konuşmasında gelişmekte olan pazarlarda düşük gelirliler için konut üretmenin önemine dikkat çekti. Soyak İnşaat, son yıllarda İstanbul dışında da projeler üretiyor. Grup son olarak İzmir''de devam eden Soyak Siesta projesinde tanıtım yapılmadan bugüne kadar 150 daire sattı.

Sanal barajda su tasarrufu
Soyak İnşaat, sadece gerçek projelerinde değil sanal projelerinde de küresel ısınma konusun-da çalışmalar yapıyor. ''Geleceğe bir damla sakla''isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Fa-cebook''ta uygulamayı profiline ekleyenlersayesinde 1. Sanal Baraj''da yapılan su tasarruforanı şimdiden 182 bin tona ulaştı.  
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.