Haberler

‘Kaçağa geçit yok’

Tarih: 14 Kasım 2008 Kaynak: Olay Yazan: Mehmet Çatakçı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçimleri fırsat bilip kaçak yapı yapan vatandaşları uyardı.

Yerel seçimler yaklaştıkça artan kaçak yapılaşma iddiaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i kızdırdı. Çelik, “Asla kaçak yapılaşmaya getmeyin. Yaptığınız bina yıkılır, harcadığınız para ziyan olur” dedi.

Bakan Çelik, son günlerde yerel seçimleri fırsat bilip kaçak konut yapanlarla ilgili kendilerine de ihbarlar geldiğini belirterek, AKP’nin plan ve projelerinde kaçak yapılaşmaya yer olmadığını söyledi. AKP’li yerel yöneticilerin kentsel dönüşüme önem vermelerinin altında bu nedenin yattığını kaydeden Çelik, “Vatandaşlarıma sesleniyorum. Asla va asla kaçak yapılaşmaya gitmeyin. Yıkılır ve harcadığınız ziyan olur” diye konuştu.

Kaçağa Af Gelmeyecek...
Bakan Çelik, kaçak yapılaşmaya yeni bir af gelecek söylentilerine de sert bir ifadeyle karşı çıkarak şöyle konuştu:

“AKP’nin hiçbir zaman programında, hükümetin hiçbir toplantısında böyle bir konu asla gündeme gelmemiştir. Bayın Başbakan’ın bu konudaki fikirleri gayet net. Bütün halkımız bilmektedir ki Sayın Erdoğan kaçak yapılaşmaya karşı. Onun için hemşehrilerim kesinlikle kaçak yapı yapmasınlar.Yasalara uygun hareket etsinler. Ne onlar üzülsün ne de biz üzülelim.
İnsan Bursa’ya havadan bakmak istemiyor. Çok kötü bir manzara var. Zamanında yapılan plansız projesiz yapılar Yeşil Bursa’yı gecekondu şehri yapmış. Biz Bursa’yı yeniden Yeşil Bursa yapmak için uğraşıyoruz.”

Adaylarda Vizyon Önemli...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yerel seçimler ve adaylık süreci ile ilgili de önemli mesajlar verdi. AKP’den aday olacakların Genel Merkez’in ortaya koyduğu şartları taşıması gerektiğini kaydeden Bakan Çelik, “Bursa’da anketler uyguluyoruz. Bu anketler değerlendirilecek. Adayların vizyonu ve kimle kazanırız fikri hakim. İl ve ilçe yönetimlerimiz, milletvekillerimiz hep birlikte genel merkezimizin öncülüğünde bu işi en iyi şekilde sonuçlandıracağımıza inanıyorum”dedi.

Faruk Çelik, Bursa’nın bazı ilçelerinde AKP’ye karşı ittifak çalışmalarıyla ilgili de şunları dile getirdi:

“2002 yılından sonra Türkiye bir şantiyeye döndü. 2004 yerel seçimlerden sonra AKP’li belediyeler de bu çalışmaya katıldı. Bursa’daki belediyelerimiz tarihi ve turistik yapılarımızı aslına uygun hale getirdiler, şehre yeni bir vizyon kazandırdılar. Sosyal devlet ilkelerine uygun olarak vatandaşın yardımına koştular. Şimdi bu hizmetlerin devamı için halka gidiyoruz. Hedefimiz yüzde 60 oy almaktır. Kim kimle bize karşı ittifak yapıyorsa yapsın, o bizi ilgilendirmez. Biz hedefe varmak için mücadele ediyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.”
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.