Haberler

Karayalçın: Ankara’da kirliliğe son vereceğiz

Tarih: 23 Ocak 2009 Kaynak: Hürriyet
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Melih Gökçek yönetiminin Ankara halkından gerçekleri gizlediğini ve siyasi rant için halkın sağlığıyla oynadığını savundu. Karayalçın, "Ankara''nın ne havası, ne suyu ne de yönetimi temiz, bu kirliliğe son vereceğiz" dedi.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, yaptığı açıklamada, çok yakın bir zamanda Çevre Bakanlığı''nın Ankara''da hava kirliliğinin normal değerlerin çok üstünde olduğunu saptadığını belirterek, "Bunun en önemli nedeni de Melih Gökçek yönetiminin doğalgazı yönetememesi ve halka kalitesiz kömür dağıtmasıdır" dedi. Ankara''nın suyunun temiz olduğunu iddia etmenin halkla alay etmek olduğunu ifade eden Karayalçın şunları söyledi:

"Bugün ekonomik durumu yeterli kaç vatandaş Kızılırmak''tan verilen içme suyunu kullanmaktadır? Melih Gökçek, Kızılırmak suyu Ankara''ya verildikten sonra patlayan damacana suyu satışlarını nasıl açıklamaktadır? Gökçek bu açıklamalarla halkı yanıltmakta ve gerçekleri çarpıtmaktadır. Ankara''nın ne suyu ne havası ne de bu açıklamaları yapan yönetimi temiz. Ankara bugün kirlenmiş ve kirletilmiştir. Bu kirliliğe son vereceğiz."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.