Haberler

İstanbul dünyanın 1 numarası olacak

Tarih: 23 Ocak 2009 Kaynak: Türkiye
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, günümüz dünyasında milletler arası düzeyde yarışın şehirler arasında olduğunu belirterek, "İstanbul'u bu yarışa sokacağız" dedi. Dedeman Otel'de düzenlenen Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) geleneksel öğle yemeğine katılan Topbaş, burada yaptığı konuşmada, göreve geldiklerinde İstanbul'un bir yol haritası ve bir şehir planının olmadığını savundu.

Yol haritamız belli
Topbaş, "Şimdi İstanbul'un yol haritası belli, ne yapacağımızı biliyoruz. Hedefleri koyduk. Günümüz dünyasında uluslararasında yarış bitti, artık yarış şehirler arasında. İstanbul'u bu yarışa sokacağız. Özellikle turizmde geldiğimiz nokta herkesin memnuniyetini ifade ettiği bir nokta. Ama yeterli olmadığını biliyoruz" diye konuştu.

Turist sayısı 8 milyon
Topbaş, İstanbul'un özellikle turizmden aldığı payın arttığını, turist sayısının 3 milyondan 8 milyon civarına çıktığını belirtti. Sütlüce Kültür Merkezi'nin bitirildiğini belirten Topbaş, açılışın ilerleyen günlerde yapılacağını ifade ederek, "Haliç bir kültür havzası haline geliyor. Leonardo Da Vinci'nin köprüsünü de 2010 Kültür Ajansı ile birlikte yapacağız. Çok iş var, bunları birlikte başarıyoruz. Bu şehir dünyada hak ettiği noktaya gelmeli" dedi. Türkiye'ye gelen misafirleri ağırlayan turizmcilerin bu noktada en önemli işi yaptığını kaydeden Topbaş, "İstanbul, gelişen turizm şehirleri listesinde Londra ve Paris'ten sonra 3. sıraya çıkmış. İstanbul 1 numaraya layık. İstanbul'daki değerler bambaşka" şeklinde konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.