Haberler

İbrahim Tatlıses''in Bodrum''daki oteli icradan satılık

Tarih: 7 Mayıs 2009 Kaynak: Zaman Yazan: Muzaffer Altunay
Doğtaş Mobilya, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses''in otelinin mobilya işini yapmasına rağmen parasını tahsil edemediği gerekçesiyle sanatçının Bodrum''daki oteline haciz koydurdu. Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, 2 milyon TL''lik alacaklarına karşılık haciz koydurdukları otelin satış işleminin başladığını söyledi.

Doğan, Tatlıses''in parayı ödememesi durumunda otelin satışından elde edilecek gelirden alacaklarını tahsil edeceklerini söyledi.

Gazetecilerle bir araya gelen Doğan, sorular üzerine, Tatlıses''in kendilerine açtığı davayı kaybettiğini söyledi. Tatlıses''e yaptıkları işler karşılığında aldıkları çekleri icraya verdiklerini ve şarkıcının Kuşadası ile Bodrum''daki otellerine haciz koydurduklarını anlatan Doğan, Kuşadası''ndaki otelin üzerinde 1 milyon TL''lik haciz bulunduğunu, satış gününden bir gün önce 1 milyon TL ödendiğini ve haczin sona erdiğini ifade etti. Doğan, diğer 2 milyon TL alacakları karşılığında Bodrum''daki otele haciz koydurduklarını ve işlemin devam ettiğini söyledi. Bu otelin satış işleminin başladığını ifade eden Doğan, "Bizi mahkemeye kendisi verdi, böyle bir borcunun olmadığını belirtti ve gecikme olduğunu söyledi. Tazminat talep etti. Mahkemece reddedildi. Bodrum''daki otelin bilirkişi raporu çıktı. 6,5 milyon TL değer tespit edildi. Bu değere itiraz ettiği için karar, mahkeme tarafından inceleniyor. Ancak, bir kez daha itiraz hakkı olmadığı için biz mayıs ayı içinde satış günü bekliyoruz." dedi. Doğan, otele talip olma konusunda kararlarının olmadığını, Tatlıses''in Kuşadası''nda olduğu gibi parayı ödeyeceğini sandığını ifade etti. Şirketleriyle ilgili bilgiler de veren Doğan, Doğtaş olarak her yıl yüzde 50 ile 70 arası büyüyen bir şirket olduklarını söyledi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.