Haberler

Gökçek: Hedeflerim büyük

Tarih: 8 Mayıs 2009 Kaynak: Hürriyet
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2014 yılına kadar sürecek belediye başkanlığı görevinde çok büyük hedefleri olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ankara''da AKP''nin "Açık ara seçimlerden çıktığını, bu başarının dört kez üst üste hiçbir partiye kısmet olmadığını" belirtti. Gökçek, "AKP''li olmanın ''onur ve şeref'' olduğunu, kendilerinin bu onuru yaşadıklarını" dile getirdi.

AKP''nin belediyecilikte "markalaştığını" ifade eden Melih Gökçek, "Bu marka kentlerden birinin de Ankara olduğunu" söyledi. Büyükşehir Belediyesinin aralarında "En İyi Stratejik Planlama Ödülü" ile Avrupa Parlamentosu''ndan "Avrupa Büyük Ödülü" aldığını anımsatan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye''nin en büyük ödülünü kazandıklarını ifade etti. Hizmete giren 25 katlı binanın 10 ayrı yerde faaliyetini sürdüren birimleri teke indirdiğini kaydeden Gökçek, binanın 108 milyon liraya mal olduğunu açıkladı.

Binada 2 bin 600 personelin hizmet verdiğini anlatan Gökçek, binanın 4 bine yakın personel kapasitesi bulunduğunu kaydetti. Binada, e-belediyecilik hizmetini devreye sokan ve Türkiye''yi örnek hale getiren bir yapılanma olduğunu anlatan Gökçek, bu yıldan itibaren 2014 yılına kadar sürecek büyükşehir belediye başkanlığı görevinde "Çok büyük hedefleri bulunduğunu" bildirdi.

Törene, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, AKP Ankara milletvekilleri ve diğer davetliler katıldı. Konuşmaların ardından Başbakan Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, bakanlar ve Gökçek birlikte kurdele keserek açılış törenini gerçekleştirdi. Gökçek, kesilen kurdelenin Başbakan Erdoğan''ın elinde kalan bir kısmını "Hatıra olarak" aldı. Daha sonra Başbakan Erdoğan, beraberindekilerle birlikte yeni hizmet binasını gezerek bilgi aldı. Erdoğan, ayrılırken binanın önünde bekleyen bir grup, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganı attı.

Bu arada Başbakan Erdoğan aracına binip ayrılırken, yanında torunları olan Emiş Görgülü adlı kadını görünce aracını durdurarak bir süre sohbet etti. Görgülü''nün Başbakan Erdoğan''a bir mektup verdiği görüldü. Bu arada adının Gül Elagöz olduğu belirtilen başka bir kadın da Başbakan Erdoğan ile kısa bir süre görüştü.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.