Haberler

Mamak''ta metruk yapılar yıkılıyor

Tarih: 8 Mayıs 2009 Kaynak: Hürriyet
Mamak Belediyesi, bölgede görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımına devam ediyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, vatandaşların can ve mal kaybına neden olabilecek aynı zamanda çevre kirliliğine neden olan boş ve terk edilmiş binaları tespit edip, yıkımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Boş binaların madde bağımlıları tarafından barınak olarak kullanıldığına dikkat çeken Başkan Akgül, vatandaşları tedirgin eden bu yapıları yıkarak, sosyal bir sorunun da önüne geçtiklerini bildirdi.

İlçeyi sağlıksız yapılardan kurtarmak için çalışma yürüttüklerini bildiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Bu yerler tehlike saçıyor. Metruk yerlerin yıkımını gerçekleştirerek, çarpık yapılaşmanın önüne geçip, görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz" dedi. Yıkım için mahalle sakinlerinin de kendilerine destek verdiğini kaydeden Başkan Akgül, olayın sosyal boyutuna dikkat çekti.

Binaların vatandaşları da tedirgin ettiğini bildiren Akgül, genelde terk edilmiş yapıların madde ve uçucu madde bağımlıları tarafından barınak olarak kullanıldığına işaret etti. Belediye olarak konunun üzerine ciddi bir şekilde eğildiklerini vurgulayan Akgül, "Bu yapıların yıkımını, Zabıta Müdürlüğümüz''ün yürüttüğü çalışmaların yanı sıra vatandaşlardan gelen istek doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Metruk yerleri sosyal bir sorunun mekanı olmaktan kurtarıyoruz" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.