Haberler

Mamak''ta boş yapılar yıkılıyor

Tarih: 11 Mayıs 2009 Kaynak: Zaman
Mamak Belediyesi, ilçede görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımını hızlandırdı. Belediyenin oluşturduğu ekipler, can ve mal kaybına neden olabilecek boş ve terk edilmiş binaları tespit edip, yıkıyor.

Yıkım çalışmaları, Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ortak yürütülüyor. Halktan gelen şikayetleri değerlendiren Zabıta Müdürlüğü, metruk yerlerin tespitini yapıyor. Çevre Koruma Komisyonu''nun kararı ile kullanılmayan, sahipsiz virane yerlerin yıkımı, yasal zemin oluşturularak, Fen İşleri''ne bağlı ekiplerce gerçekleştiriliyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, boş binaların madde bağımlıları tarafından barınak olarak kullanıldığına dikkat çekerek, vatandaşları tedirgin eden bu yapıları yıkarak, sosyal bir sorunun da önüne geçtiklerini bildirdi. İlçeyi sağlıksız yapılardan kurtarmak için çalışma yürüttüklerini bildiren Akgül, "Bu yerler tehlike saçıyor. Metruk yerlerin yıkımını gerçekleştirerek, çarpık yapılaşmanın önüne geçip, görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz." dedi. Yıkım için mahalle sakinlerinin de kendilerine destek verdiğini aktaran Akgül, boş binaların vatandaşları tedirgin ettiğini bildirdi. Belediye olarak konunun üzerine ciddi bir şekilde eğildiklerini vurgulayan Akgül, "Bu yapıların yıkımını, vatandaşlardan gelen istek doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Metruk yerleri sosyal bir sorunun mekanı olmaktan kurtarıyoruz." diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.