Haberler

İstanbul Modern''e Avrupa''dan özel ödül

Tarih: 11 Mayıs 2009 Kaynak: Sabah
Avrupa Müzeler Forumu, İstanbul Modern Sanat Müzesi''ni ''Yenilikçi olma başarısından dolayı'' özel ödüle değer gördü. Bu yıl Türkiye''de ilk kez Bursa''da düzenlenen 32. Avrupa Müze Forumu (EMF) kapsamında yapılan değerlendirmede, İstanbul Modern Sanat Müzesi, ''Müzeciliği kavrayışındaki uzmanlık, kullandığı yenilikçi bakış açışı ve ziyaretçilerine verdiği önem nedeniyle'' Özel Ödül kazandı. Bu özel ödülle birlikte, İstanbul Modern''in ileri müzecilik uygulamaları nedeniyle Avrupa''nın çağdaş müzeciliğinde öncü kurumların arasında yer aldığı vurgulandı.

''Benzersiz kurum''
İstanbul Modern''e bu özel ödülün; koleksiyonunda Türk sanatıyla uluslararası çağdaş sanat arasında oluşturduğu denge, çocuklar ile gençlere sağlanan eğitim, ziyaretçilerine sunduğu mükemmel olanaklarla müze gezme alışkanlığı olmayan bir ülkede çok iyi bir örnek oluşturması nedeniyle ve benzeri olmayan bir kurum olarak ülkesinde modern sanatın öncüsü olduğu için verildiği belirtildi. EMF (Avrupa Müzeler Forumu) Başkanı Stephen Harrison, İstanbul Modern''in kazandığı bu ödülle, "Avrupa''nın çağdaş müzecilikte en seçkin kurumları arasına girdiğini" söyledi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.