Haberler

"Tasarımın Karokökü"''nde Yaratıcı Çözümler

Tarih: 11 Mayıs 2009


VitrA Karo için tasarlanan yaratıcı çözümler, "Tasarımın Karokökü" sergisinde buluştu.

Türkiye''nin ünlü mimar ve iç mimarları, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu kuruluşlarından VitrA Karo için, yeni mekan çözümleri ve farklı kullanım alanları tasarladı. Ünlü mimarların ve ofislerinin, VitrA Karo''nun mozaikten havuzlarda kullanılan tamamlayıcı parçalara kadar uzanan geniş ürün gamıyla tasarladıkları farklı ve yaratıcı uygulamalar, Sadık Karamustafa''nın küratörlüğünde "Tasarımın Karokökü" sergisinde buluştu. Tasarımı Karamustafa Tasarım tarafından gerçekleştirilen serginin açılışına, projede yer alan mimar ve iç mimarlar ile tasarım dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Bir teknolojik ürün olan karonun, tasarımın süzgecinden geçip nihai ürün olarak gelişimine tanıklık etmek amacıyla düzenlenen sergi için, Türkiye''nin önde gelen mimar, iç mimar ve tasarım grubundan, VitrA karoyu kullanarak nesneler ya da mekanlar tasarlamaları istendi. Davet edilen mimar ve iç mimarlar, havuz karosundan bar ünitesi, ahşap dokulu seramik karodan baza ve yatak başı, cam karodan aydınlatma ünitesi, yer karosundan oturma ünitesi ve rahle, mozaik karodan organik formlar üretmek gibi yaratıcı ve etkileyici çalışmalara imza atarak, sergiyi tasarım şölenine dönüştürdü.

Sergiyle ilgili bilgi veren VitrA Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, "VitrA Karo olarak, dünyadaki moda akımlarından ve yeni yaşam alışkanlıklarından yola çıkarak hazırladığımız koleksiyonlarla, boyutları 1x1 cm ile 60x120 cm arasında değişen seramik ve porselen karo çeşitlerimizle mimarlar ve iç mimarlar için farklı kullanım alanlarına yönelik komple çözümler sunuyoruz. Türkiye''de çok önemli projelere imza attığımız mimarlık ve tasarım ofislerinin bir bölümü ile geliştirdiğimiz bu proje bizi çok heyecanlandırdı. Karamustafa Tasarım ofisinin çok başarılı bir kürasyonla bir araya getirdiği mekan ve objelerde, sergide de görülebileceği gibi, yaratıcılık ve inovasyonda sınır yok. VitrA Karo olarak projeye emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz," dedi.

9 - 13 Mayıs 2009 tarihleri arasında Kanyon B2 katında izlenebilecek Tasarımın Karokökü sergisinde yer alan mimarlar, mimarlık ve tasarım ofisleri şunlar:

Hakan Helvacıoğlu - H2C Interior Design&Consulting Services
Çağlayan Tuğal - T Mimarlık
Mustafa Toner - Toner Mimarlık
Dârâ Kırmızıtoprak - Dârâ Kırmızıtoprak Mimarlık
Gökhan Avcıoğlu - GAD Architecture
Kurtul Erkmen, Gürhan Bakırküre - K&G Mimarlık
Barbara Pensoy - Atelye 5
Zeynep Fadıllıoğlu - ZF Design
Sefer Çağlar, Seyhan Özdemir - Autoban
Emir Uras, Durmuş Dilekçi - Uras & Dilekçi
Levent Çırpıcı, Atilla Kuzu - ZOOM TPU

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.