Haberler

Körfez geçişinde zarflar açılıyor

Tarih: 13 Mayıs 2009 Kaynak: Olay
Yap-İşlet-Devret (YİD) yöntemiyle yaptırılacak İzmit Körfez Geçişi ve Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyolu Projesi''nin ihalesine katılan ortak girişimlerin işletme süresi tekliflerini içeren zarflar bugün açılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğünün 9 Nisanda çıktığı İzmit Körfez Geçişi ve Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyolu ihalesinde, ''Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Mapa İnşaat-Limak İnşaat Ortak Girişimi'' ile ''Nurol İnşaat-Özaltın İnşaat-Makyol İnşaat-Astaldi İnşaat-Yüksel İnşaat-Göçay İnşaat Ortak Girişimi'' teklif vermişti. Şartnamede yapım süresi 7 yıl olarak belirlenmiş, katılımcı firmalardan Körfez geçişi ve otoyol için işletme yılı süresi talep edilmişti.

Alınan bilgiye göre, ihale komisyonu ortak girişimlerin teklif dosyalarının teknik incelemesini tamamladı. İhaleye katılan iki ortak girişimin İzmit Körfez Geçişi ve Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyolu''nun işletme süresine ait tekliflerini içeren zarflar yarın açılacak. Şartname koşullarını yerine getiren ve en kısa süreyi taahhüt eden firma ihaleyi kazanacak.

İhale iki kez ertelenmişti
Türkiye''nin batısında Kuzey-Güney koridorunda ulaşımı rahatlatmak üzere Gebze''den İzmir''e uzanacak bir otoyol ile Körfez''e köprü yapılmasını içeren ihale, firmaların talepleri üzerine daha önce 2 kez ertelenmişti. ''İşletmenin açıldığı yıl'' için belirlenen tavan geçiş ücretleri, ''2008 yılı'' bazlı hesaplanacak. Buna göre, otomobiller için İzmit Körfez Geçişi ücreti KDV hariç 35 dolar olarak belirlendi. Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyolu''ndan geçiş ise kilometrede 0,050 dolar olacak.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.