Haberler

Otel açılışına yıldız yağacak

Tarih: 18 Mayıs 2009 Kaynak: Sabah
Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov''un Antalya Kundu''da inşa ettirdiği Mardan Palace Antalya Oteli, 23 Mayıs gecesi düzenlenecek törenle açılacak. Açılış törenine dünyaca ünlü sanatçılar da katılacak.

''''Dünyanın konuştuğu otel'''' olarak gündeme giren ve 1.2 milyar dolara mal olduğu bildirilen Mardan Palace Antalya Oteli, 24 bin metrekarelik dev havuzu, antika koltukları, dev kral daireleri, birbirinden ilginç yapıları ile lüks ve ihtişamda dünyanın sayılı otelleri arasına girdi.

Otelde standart üstü, 60-70 metrekare arasında 271 oda, 62 üst düzey büyük oda, 16 Dolmabahçe odası (İkisi özürlü odası), 38 Türk hamamlı oda, 41 dubleks oda, 82 junior süit, 4 kral dairesi, 2 adet özel havuzlu 600''er metrekarelik süit, 44 bahçe süiti (16''sı 170''er metrekare, 28''i 85 metrekarelik) odalar bulunuyor.

Dolmabahçe Sarayını andıran otelde 16 restoran, 32 bar ve 24 bin metrekarelik havuz bulunuyor. İstanbul Boğazı şeklinde inşa edilen havuz bu büyüklüğü ile dünyanın en büyük havuzları arasına girdi.

Havuzun Avrupa yakasını temsil eden kıyısındaki binalar Ortaköy, Arnavutköy, Asya yakasındaki binalar ise Kuleli Askeri Lisesi ve klasik Türk evlerinin mimari özelliklerini taşıyor. Avrupa ile Anadolu yakası arasındaki ulaşım saltanat kayıklarıyla yapılacak. Oteli çevreleyen kanallarda bulunacak kayıklar Beşiktaş, Moda, Haydarpaşa benzeri restoran iskelelere yanaşacak.

Kız Kulesi''nin Birebir Örneği Yapıldı
Havuzun en iddialı restoranı ise tam ortasındaki Kız Kulesi şeklinde tasarlanan balık restoran. Bu restoranın etrafı 80 metre uzunluğunda bir akvaryumla çevrelendi. Kız Kulesi içindeki restoranda yemek yiyenler akvaryumdaki balıkları ve balıklarla birlikte yüzenleri görebiliyor. 80 metre uzunluğundaki dev akvaryumla çevrelenen Kız Kulesinin birebir benzeri olan balık restoran, otelin en ilgi çekici mekanlarından biri oldu.

Mardan Palace Antalya Otelinin lobisine Dolmabahçe Sarayı''nın altın yazmalı el işlemeleri, tavan süsleri, sarayın girişindeki altın varaklı büyük merdivenin benzerleri konuldu.

Otelde ayrıca İstanbul Boğazı şeklindeki havuzun iki yakasını birleştiren bir köprü bulunuyor. Köprü Leonardo Da Vinci''nin Galata Köprüsü için çizdiği projeye göre yapıldı.

En Ucuz 485, En Pahalı 16 Bin Avro
Mardan Palace Antalya Oteli Genel Müdürü Cumhur Özen, otelde her şey dahil sisteminin uygulanacağını bildirdi. Özen şu bilgileri verdi:

''''Otelde oda-kahvaltı veya yarım pansiyon uygulaması yapılacak. Otelimizdeki odaların fiyatları yaz aylarında 485 Avro ile 16 Bin Avro arasında değişecek. Mardan Palace otelini, Akdeniz''de herkes tarafından uğranılması gereken bir yer haline getirmek istiyoruz. Nasıl ki Akdeniz''e giden herkes Fransa''nın güneyindeki Nice''e uğramak istiyorsa, bundan sonra Mardan Palace''e uğrama ihtiyacı hissetmesini arzu ediyoruz.''''

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.