Haberler

İmarda ezber bozulacak, balkona bakılmayacak

Tarih: 25 Mayıs 2009 Kaynak: Hürriyet Yazan: Emre Baylan
Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, "Başta imar mevzuatı olmak üzere bir çok konuda ezberimizi bozacak, hafızalarımızı boşaltacak şekilde yepyeni düzenlemelere gitmek durumundayız" dedi.

Geçmişte bakanlığın kendi görev alanlarıyla ilgili bir çok konuyu gerektiği gibi yerine getiremediğini ve bu nedenle bazı yetki alanlarının başka kurum ve kuruluşlara kaydırıldığını kaydeden Demir, "Kamu yönetimi boşluk kabul etmez. Biz işimizi en iyi yapacağız" diye konuştu. Türkiye''de eğitimini alarak mimarlık mesleğini yapanlara kentsel yapıyla ilgili gerçek görevlerine uygun işler yaptırılması gerektiğini vurgulayan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Açık balkonun uzunluğu, genişliği ne kadar olacak? Balkon saçağının seviyesi nedir?'' Biz bunları artık mimar arkadaşlarımızdan öğrenmek durumunda değiliz. Biz bunlarla artık uğraşamayız. Onlarla uğraşırsak kentleşmeyi kaybederiz. Bakanlık olarak biz orkestra şefi olmak durumundayız. Bu yöndeki icra çalışmalarımızı artık başlattık. Bu çalışmalarımız, bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatlarında yeniden yapılanmayı da doğal olarak ortaya çıkaracaktır. Nasıl olacaktır? Ne olacaktır? diye fikirler olacaktır ama bu yola girmek çok önemli."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.