Haberler

Akmerkez''den sonra Cevahir''e de mühür

Tarih: 26 Mayıs 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Erhan Öztürk
Şişli Belediyesi, Cevahir alışveriş merkezinde ortak kullanım alanlarına yapılan ''kaçak yapılar''ın yıkılması için harekete geçti.

Cevahir alışveriş merkezinde, yangın merdivenlerine giden koridorlarının kapatılarak yeni dükkânlar yapıldığı haberimiz üzerine Şişli Belediyesi, kaçak bölümler için yönetime hem tebligat yaptı hem de projeye aykırı yapılan alanları mühürledi. Önceki hafta SABAH''ın gündeme getirdiği "Akmerkez''e gecekondu" haberleri üzerine Beşiktaş Belediyesi, kaçak bölümleri mühürleyip, işyeri sahiplerine yıkım için tebligat yapmıştı. Tebligatın hemen ardından yıkımına başlanan Akmerkez''deki kaçak bölümlerden sonra, Cevahir''de de kaçak bölümler bu hafta yıkılmaya başlanacak. Şişli Belediyesi''den yapılan yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Yangın kaçış koridorları ile ilgili İBB İtfaiye Müdürlüğü''nün yazıları doğrultusunda düzenleme yapılması gerekmektedir. Yangın koridorlarının işgal ettirilmemesi, açık bulundurulması ve diğer hususlarda da alışveriş merkezi yönetimine 7 gün süreli tebligat yapılmıştır. Tebligatla birlikte yapılan kaçak bölümler mühürlenmiştir. Süre bitiminde gerekli yıkımlar yapılmaz ise belediyemiz kaçak bölümleri yıkarak, gerekli cezaları yazacaktır."

Kapı Duvar Olmuş
Daha önce annesiyle birlikte gezen 3 yaşındaki Ayşe Nur Özbaş ile Burak Hıcıkasımoğlu''nun ölümleriyle gündeme gelen Cevahir alışveriş merkezine hafta içi 50, hafta sonları ise yaklaşık 100 bin kişi geliyor. Yangın merdiveni, tehlike çıkış kapılarının bulunduğu koridorlara, plansız, kaçak yeni yerler inşa edilmesi üzerine ziyaretçiler, acil durumlar için gösterilen çıkış tabelalarını takip ettiklerinde duvarlar ve yeni işyerleri ile karşılaşmaya başlamışlardı.

İşte Cevahir''in "Kaçak" Yapıları
"Değirmen Cafe, Corner Büfe, Wınmax mağazası, C - A mağazası, revir yanındaki ortak alana inşaat taşması, Ariş Kuyumculuk, Mango mağazası, Ramsey mağazası, ortak koridor ve yangın merdiveni kapatılarak büyütülen Colins mağazası. 4. katta ortak koridor ve yangın merdiveni kapatılarak büyütülen Adidas mağazası, 5. katta ortak alanda bulunan dekorasyon ağacının yerine Otantik Kumpir, Şinik Cafe."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.