Haberler

Uzungöl''ün çevresindeki duvar traşlanacak

Tarih: 26 Mayıs 2009 Kaynak: NTVMSNBC
Trabzon''un Uzungöl beldesinde bölge halkının şiddetle karşı çıktığı gölün çevresindeki duvar traşlanarak düzeltilecek. Açıklama Orman Bakanı Veysel Eroğlu''ndan geldi.

Geçen yıl çevresine beton duvar çekilen Uzungöl''de inşaat sırasında günlerce süren çevreci protestoları artık yok. Ancak tepkiler sürüyor.

Taşkınları önlemek için yapıldığı belirtilen duvarın projesi belediyeye, inşaat karayollarına ait.

Haftasonu Trabzon''a giden Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da Uzungöl''ün bu görüntüsünden rahatsız olduğunu söyledi: "Biliyorsunuz ben çok estetiğe önem veren bir kişiyim. Bunu bizzat ben inceleyeceğim diye arkadaşları çağırdım. Hakikaten belli yerler uygun ama bir kısım yerlerin uygun olmadığını gördüm."

Yıkılmayacak ama Traşlanacak
Bakan Eroğlu, habercilere Uzungöl''le ilgili planlarını anlattı: "Uzungöl''e önem veriyorum. Çok güzel çalışmalar yapılıyor. Bana sunum yaptılar. Ben onları kendim düzelttim. Hatta raporu da buradadır. Ve muhteşem bir şekle gelecek. Oradaki bazı yüksek duvarlar traşlanacak. Hayvanların bir taraftan bir tarafa geçmesi için de geçitler de bırakacağız. Çevreyi de yeşillendireceğiz.."

Çalışmaların bir ay içinde tamamlanması ve Uzungöl''ün yeni görünümüyle yaz sezonuna hazır olması planlanıyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.